PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla sportowców

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl    9 marca 2012 - 13:31

Zarząd woj. kujawsko-pomorskiego przyznał stypendia sportowe dla 140 młodych zawodników z regionu, którzy mają już na koncie sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich zawodach.
Na wsparcie finansowe dla sportowców przeznaczono w sumie 400 tys. zł. Uroczyste wręczenie stypendiów odbyło się dzisiaj (9 marca) w siedzibie Starostwa Powiatowego we Włocławku (zabierz głos/oceń prezydenta).

– Przyznawane co roku przez urząd marszałkowski stypendia dla młodych zawodników z regionu, to przede wszystkim wsparcie na rozwój dobrze zapowiadających się sportowych karier. Wszystkim zawodnikom z regionu życzę kolejnych sukcesów na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Stypendia przyznaliśmy zawodnikom reprezentującym kluby sportowe z kujawsko-pomorskiego (zabierz głos/oceń marszałka) osiągającym wysokie wyniki w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym w dyscyplinach objętych programem igrzysk olimpijskich lub systemem sportu młodzieżowego. Wsparcie otrzymali zawodnicy, którzy w ubiegłym roku zdobyli medale lub reprezentowali Polskę na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy lub Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży albo zdobyli medal mistrzostw Polski lub podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wsparcie otrzymali też niepełnosprawni zawodnicy.

Stypendia w wysokości do 380 złotych miesięcznie zostały przyznane na okres dziesięciu miesięcy. Wśród zawodników którzy otrzymali wsparcie są miedzy innymi żeglarze z Dobrzyńskiego Klubu Żeglarskiego, kolarze z ALKS „Stal” Grudziądz, hokeiści na trawie z LKS Gąsawa oraz ciężarowcy z „Tarpana” Mrocza.Uroczystość wręczenia stypendiów z udziałem członka zarządu Sławomira Kopyścia oraz radnego sejmiku Jacka Gajewskiego odbyła się w piątek (9 marca) w sali posiedzeń Rady Powiatu Starostwa Powiatowego we Włocławku, ul. Cyganki 28.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.