PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla uzdolnionej młodzieży

  • GK/lodzkie.pl    20 września 2011 - 10:32
Stypendia dla uzdolnionej młodzieży

Ruszył kolejny nabór wniosków stypendialnych w ramach „Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej – II edycja”.
Projekt rozpoczął się we wrześniu 2009 r., a planowany termin zakończenia projektu to wrzesień 2014 r. W dotychczasowych dwóch edycjach programu corocznie wyłaniano 300 uczniów, którym przyznawane było stypendium na okres 1 roku (od września do sierpnia).

– Ze względu na duże zainteresowanie projektem, w roku szkolnym 2011/2012 zwiększono liczbę stypendystów o 100, co umożliwi przyznanie stypendium aż 400 uczniom – mówi Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego (zabierz głos/oceń marszałka).

Roczne stypendium to 450 zł miesięcznie na wydatki edukacyjne. Nabór wniosków potrwa do 30 września. Dotychczas ze wsparcia skorzystało 600 uczniów, którzy łącznie otrzymali już ponad 4,3 mln zł.

Celem projektu jest stworzenie warunków sprzyjających rozwijaniu umiejętności i kompetencji 1500 szczególnie uzdolnionym uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazialnym z województwa łódzkiego, pochodzących z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do uczniów, którzy wykazują duże zdolności w kierunku nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych, mieszkają w województwie łódzkim lub tu znajduje się siedziba szkoły, do której uczęszczają, pochodzą z rodzin niezamożnych, dla których niekorzystna sytuacja materialna stanowi barierę w rozwoju edukacyjnym.

Projekt jest realizowany przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie www.stypendium.info.pl.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.