PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla zdolnych uczniów od prezydenta Torunia

  • PAP    17 maja 2012 - 19:46
Stypendia dla zdolnych uczniów od prezydenta Torunia

Miesięczne stypendia od 150 do 250 zł otrzymają od prezydenta Torunia najzdolniejsi uczniowie szkół na terenie miasta. Na finansowe nagrody mogą liczyć także najlepsi uczniowe kończący szkoły ponadgimnazjalne.
- Celem lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów jest pomoc w rozwoju młodzieży, która dzięki swojej pracy i zaangażowaniu uzyskuje wysokie wyniki w nauce i wykazuje chęci do dalszej edukacji. Program kierowany jest do uczniów mieszkających w Toruniu i uczęszczających do szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych, z wyjątkiem szkół dla dorosłych - poinformowała Sylwia Derengowska z referatu informacji toruńskiego magistratu.

W ramach programu młodzież będzie mogła ubiegać się o dwa rodzaje wsparcia: stypendium oraz nagrodę prezydenta Torunia (zabierz głos/oceń prezydenta).

Podstawowym kryterium ubiegania się o stypendium lub nagrodę będzie uzyskanie tytułu laureata lub finalisty konkursu lub olimpiady.

Gdyby zdarzyło się, że więcej uczniów spełni ten warunek, kolejnym kryterium będzie średnia ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych (5,50 dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz 5,00 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych), a także co najmniej bardzo dobra ocena z zachowania osiągnięta w roku uzyskania tytułu laureata lub finalisty.

Miesięczne stypendium wynosić będzie: 150 (szkoła podstawowa), 200 (gimnazjum) lub 250 zł (szkoła ponadgimnazjalna). Nagroda w wysokości 2 tys. zł przyznawana będzie jednorazowo uczniom najwyższych klas szkół ponadgimnazjalnych.

Na realizację lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów w Toruniu radni przeznaczyli w czwartek 66 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.