PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia dla zdolnych uczniów z Małopolski

  • JK/malopolskie.pl    22 czerwca 2011 - 20:22
Stypendia dla zdolnych uczniów z Małopolski

Stypendyści III edycji "Małopolskiego programu stypendialnego"odebrali z rąk marszałka Marka Sowy, wicemarszałka Romana Ciepieli oraz dyrektora Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości Rafała Soleckiego specjalne certyfikaty.
W tym roku stypendia zostały przyznane aż 483 uczniom szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Bohaterami uroczystej gali było 40 najzdolniejszych z nich. Powitał ich marszałek Sowa, który gratulował stypendystom zapału do nauki i poszerzania zainteresowań. - Mam nadzieję, że otrzymane stypendium pomoże Wam dostać się na wymarzony kierunek studiów, a w przyszłości będziecie odnosić dalsze sukcesy, które przyczynią się do promocji i rozwoju naszego regionu - powiedział marszałek.

Mówił także o możliwościach, jakie daje dzisiaj młodym ludziom członkostwo w Unii Europejskiej - Trudno sobie wyobrazić grupę, która skorzystałaby bardziej na integracji europejskiej, jak wy, młodzi - dodał.

Czytaj też: Cegiełki zamiast kwiatów dla nauczycieli

O nie zawsze łatwej drodze do sukcesu mówił wicemarszałek Ciepiela. Namawiał młodych ludzi do podążania za swoją pasją, za przykładem tak wybitnych osób, jak m.in. Maria Curie - Skłodowska, Henry Ford, czy Justyna Kowalczyk. - Życzę wszystkim dzisiaj wyróżnionych, abyście dzięki waszej pasji odnieśli podobne sukcesy, jak ci wielcy ludzie - powiedział na zakończenie.

Podczas spotkania młodzi stypendyści zaprezentowali próbkę swoich pasji i umiejętności. Anna Burban zagrała na skrzypcach, Karol Czesak opowiedział o nowoczesnych technikach nagłaśniania imprez masowych dla dużej widowni, a Michał Badura wyjaśniał równanie (Uczeń + Nauczyciel) x Stypendium = ?

„Małopolski program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych" to projekt realizowany przez Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości, finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Poddziałanie 9.1.3 PO KL), z udziałem środków z budżetu państwa oraz budżetu województwa małopolskiego. Projekt jest realizowany do roku 2015. Łącznie planowanych jest do rozdania w tym czasie 3150 rocznych stypendiów w wysokości 500,00 zł miesięcznie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.