Stypendia nie dla uczniów

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 11-05-2012
  • drukuj
Z 416 mln zł na stypendia dla najbiedniejszych blisko jedna czwarta – 96 mln zł – nie została wykorzystana. Najbardziej potrzebujących na nie po prostu nie stać.
Stypendia nie dla uczniów
Gminy muszą do dotacji z Ministerstwa Edukacji Narodowej dopłacać część z własnego budżetu. Te najuboższe jej nie wykorzystują – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Zgodnie z przepisami stypendia mają być wydawane nie krócej niż miesiąc i nie dłużej niż rok. Wiele gmin po miesiącu lub dwóch przestaje płacić uczniom a resztę dotacji zwraca do MEN.

Minister edukacji Krystyna Szumilas twierdzi, że program stypendialny zamiast pomóc, przeszkadza.

Według Najwyższej Izby Kontroli w 2009 r. samorządy oddały prawie 30 proc. z dotacji na stypendia, a w 2010 r. już ponad 38 proc. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po co Polakom wiedza? Zgodnie z polityką rządu mamy być narodem specjalistów od łopaty i piwa. A jakieś stypendia, ksiązki laptopy, po co to pętakom, niech do roboty zapie..ą by bankierzy mogi sobie kupić domek w Hiszpanii. Niech biorą kredyty i spłacają do końca życia, a nawet dłużej.... rozwiń

Luksemburg, 2012-05-11 12:49:23 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE