Stypendia od miasta dla łódzkich doktorantów

Program stypendialny, który ma wspierać łódzkich doktorantów prowadzących projekty naukowo-badawcze przyczyniające się do rozwoju regionu łódzkiego, zostanie zainuagurowany pod koniec tego roku. Do rozdysponowania będzie 200 tys. zł.
Stypendia od miasta dla łódzkich doktorantów
Stypendia dla doktorantów to jeden z elementów projektu "Łódzkie intelektualne" realizowanego przez samorząd województwa. Całkowita wartość projektu to ponad 920 tys. zł, z czego ponad 420 tys. pochodzi ze środków unijnych.

Innym elementem projektu jest organizacja Forum Naukowego "Prorevita 2012. Polityka regionalna a rewitalizacja miast w praktyce", które w październiku wspólnie organizuje samorząd, Politechnika Łódzka i Uniwersytet Łódzki. Forum odbędzie się w dniach 19-20 października w Łodzi i Zgierzu; we wtorek przedstawiciele organizatorów podpisali porozumienie w tej sprawie.

Twórcy forum chcą zainteresować młodych naukowców rewitalizacją miast i przedstawić możliwości dofinansowania w tym zakresie. Pokazane zostaną także sposoby zarządzania obiektami kultury i adaptacji obiektów poprzemysłowych.

"Integracja sił obu uczelni w przygotowaniu konferencji świadczy o tym, że chcą być partnerami przy rewitalizacji województwa. Tym bardziej że mamy unikalną pofabryczną zabudowę, którą warto dobrze wykorzystać" - uważa prof. Sławomir Wiak z Politechniki Łódzkiej.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE