PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia od wrocławskiego magistratu

  • PAP    14 marca 2012 - 15:15
Stypendia od wrocławskiego magistratu

Stypendia dla doktorantów nauk ekonomicznych i społecznych oraz uczelni artystycznych to nowa propozycja wsparcia dla młodych naukowców oferowana przez wrocławski magistrat. Utalentowani doktoranci otrzymają 2 tys. zł miesięcznie.
Jak wyjaśnił w środę na konferencji prasowej dyrektor Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi wrocławskiego magistratu (zabierz głos/oceń prezydenta), Maciej Litwin, nowe stypendia uzupełnią te już przyznawane.

Magistrat chce ufundować Stypendium im. Wincentego Stysia dla doktorantów nauk ekonomicznych i społecznych oraz Stypendium im. Jerzego Grotowskiego w dziedzinie sztuki. Kwota takiego wsparcia to 2 tys. zł miesięcznie.

Do tej pory - jak przypomniał Litwin - miasto funduje Stypendium im. Maxa Borna dla doktorantów nauk fizycznych i chemicznych, Stypendium im. Hugona Steinhausa w zakresie nauk matematycznych oraz Stypendium im. Ludwika Hirszfelda w zakresie nauk medycznych i biologicznych. Tu również wsparcie wynosi 2 tys. zł.

Oprócz tego magistrat wspiera wrocławskich studentów studiujących na uczelniach zagranicznych. Z tej formy pomocy korzysta 41 osób, które otrzymują 380 zł miesięcznie. Stypendiami objęto również kilku studentów pierwszego roku studiów, którzy są laureatami ogólnopolskich olimpiad.

Funkcjonuje także stypendium dla uczestników programu "Wrocławski Absolwent". "Ten program pomaga studentom w pewnego rodzaju partnerstwie pomiędzy uczelniami a biznesem. To partnerstwo skupione jest na podniesieniu bardzo dziś ważnych umiejętności jak rozwiązywanie problemów w sposób kreatywny, praca w zespole czy zdolności komunikacyjne" - powiedział Litwin. Z programu korzysta obecnie 26 osób, które otrzymują jednorazowo 580 zł.

Co roku w ramach różnego rodzaju stypendiów i programów pomocowych na konta studentów i doktorantów wrocławski magistrat przekazuje około 600 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.