PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendia powiatu tarnowskiego

  • lk    25 listopada 2010 - 21:29

Powiat tarnowski przyznaje stypendia dla uzdolnionej młodzieży. Pierwsza grupa uczniów odebrała je w czwartek 25 listopada.
To uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, których samorząd docenił za bardzo dobre wyniki w nauce oraz uczniowie wybitni - finaliści i laureaci olimpiad oraz konkursów. W piątek odbierze stypendia druga grupa uczniów a na poniedziałek przewidziano wręczenie ich studentom. Na powiatowe stypendia przyznano w tym roku aż 88 tys. zł. To najwyższa z kwot, którymi dotychczas wspierano najlepszych uczniów i studentów. 

- Wybraliśmy najlepszych uczniów - finalistów i laureatów olimpiad przedmiotowych oraz konkursów na szczeblu co najmniej wojewódzkim. Ich zainteresowania były różne - od naukowych, poprzez kulturę, sztukę, na sporcie skończywszy. Stypendia otrzymali także uczniowie z wysokimi średnimi ocen - 5.0 i więcej. Rekordziści mieli średnią 5,7, co na poziomie ponadgimnazjalnym jest bardzo dużym osiągnięciem - podkreśla wicestarosta Mirosław Banach.

W sumie stypendia odbierze 200 osób - stu dwudziestu uczniów i osiemdziesięciu studentów. Na co przeznaczą pieniądze? Na książki, pomoce naukowe ale również na przyjemności, bo - jak podkreślali stypendyści - nie samą nauką żyje człowiek.

- Pieniądze wydam na przygotowanie do studniówki, na pewno się przydadzą - mówi jedna ze stypendystek. Stypendia sięgają od 400 do nawet 1.300 zł. Ta ostatnia kwota zarezerwowana jest dla uczniów z naprawdę bardzo dobrym wynikiem w nauce oraz wyróżniających się w innych dziedzinach, m.in. na społecznych.

Czytaj też:

Stypendia prezydenta Warszawy dla uczniów 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.