PARTNER PORTALU
  • BGK

Stypendium artystyczne dla uczniów i twórców z łódzkiego

  • PAP    7 stycznia 2013 - 18:58
Stypendium artystyczne dla uczniów i twórców z łódzkiego

150 tys. zł przeznaczył w 2013 roku samorząd województwa łódzkiego na stypendia artystyczne, które przyznawane są w dwóch kategoriach: "uczeń" oraz "młody twórca". Jak informuje urząd marszałkowski wnioski o stypendium można będzie składać do 6 lutego 2013 r.
Jak poinformowała w poniedziałek rzeczniczka marszałka województwa łódzkiego Joanna Blewąska maksymalna kwota jednorazowego stypendium to 17 tys. zł i przyznawane jest ono w kategorii "młody twórca". W kategorii "uczeń" wysokość jednorazowego stypendium waha się od 2 do 10 tys. zł.

O stypendia ubiegać się mogą uczniowie i studenci, którzy mieszkają lub uczą się na terenie województwa łódzkiego. Dodatkowo muszą oni wykazać się odpowiednią średnią z przedmiotów artystycznych. W przypadku uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych średnia ocen musi wynosić 4,5; a w przypadku studentów uczelni wyższych - 4,0.

Z kolei w kategorii "młody twórca" osoba ubiegająca się o pieniądze z budżetu samorządu województwa nie może mieć ukończonych 35 lat.

Stypendia artystyczne marszałka województwa łódzkiego po raz pierwszy zostały przyznane w kwietniu 2008 roku. Dotąd otrzymało je 147 młodych artystów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.