PARTNER PORTALU
  • BGK

Suwalscy rodzice mniej zapłacili za przedszkola

  • suwalki12.pl    21 lutego 2012 - 12:55
Suwalscy rodzice mniej zapłacili za przedszkola

O ponad jedną trzecią mniej zapłacili rodzice suwalskich dzieci uczęszczających do przedszkoli w trwającym roku szkolnym w porównaniu do tego samo okresu poprzedniego roku szkolnego.
Tak wynika z danych zebranych w suwalskich przedszkolach czyli nowe zasady odpłatności za przedszkola są znacznie korzystniejsze dla rodziców.

Nowe zasady odpłatności za pobyt dziecka w przedszkolu przewidują zwroty pieniędzy za dni nieobecności dziecka w przedszkolu, czego wcześniej nie było. Za nieobecności dzieci w przedszkolach od września 2011 r. do końca stycznia 2012 tego roku rodzice otrzymali zwrot 266 583,95zł.

Ponadto wyliczono ile rodzice tegorocznych suwalskich przedszkolaków zapłaciliby za pobyt swoich dzieci w przedszkolach gdyby obowiązywała poprzednia stała opłata za pobyt w przedszkolu czyli 145 zł miesięcznie. Z tych wyliczeń wynika, że rodzice w ciągu pięciu miesięcy trwającego roku szkolnego zapłacili mniej o 121 556,50 zł. W sumie dodając tę kwotę do wypłaconych zwrotów za nieobecność dzieci w przedszkolach otrzymujemy sumę 388 140,45 zł.

Odejmując to od kwoty 1 122 300 zł ( tyle rodzice zapłaciliby w ciągu pięciu miesięcy tego roku szkolnego gdyby obowiązywały stare zasady odpłatności) wychodzi, że rodzice według aktualnie obowiązujących zasad zapłacili w tym roku szkolnym 734 159,55 zł czyli o 34 % mniej niż w poprzednim roku szkolnym gdy obowiązywały stare zasady opłaty za pobyt w przedszkolu.

Zestawiając kwoty: 1 122 300 zł ( opłaty według poprzednich zasad) i 734 159,55 zł ( opłaty według nowych zasad) można stwierdzić, że obecne zasady odpłatności są znacznie korzystniejsze dla rodziców czyli w Suwałkach (zabierz głos/oceń prezydenta) realnie nastąpiła obniżka o jedną trzecią opłat za przedszkola.

Oznacza to, że teraz w Suwałkach więcej niż przed zmianami zasad odpłatności za przedszkola wydajemy z budżetu miejskiego na utrzymanie przedszkoli, a mniej płacą rodzice.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.