PARTNER PORTALU
  • BGK

Swarzędz: nowe pracownie komputerowe

  • 24swarzedz.pl    16 listopada 2011 - 08:51
Swarzędz: nowe pracownie komputerowe

Swarzędzka gmina zadbała o to, aby wyposażyć trzy szkoły podstawowe w pracownie komputerowe.
W Szkole Podstawowej nr 1, Szkole Podstawowej nr 4 i Szkole Podstawowej nr 5, uczniowie mogą korzystać z nowoczesnego sprzętu i oprogramowania, dzięki któremu lekcje informatyki staną się ciekawsze. Koszt takiego unowocześnienia był wysoki, każda pracownia kosztowała miasto około 100 000 złotych. Część pieniędzy na realizację przedsięwzięcia pochodzi z dofinansowania unijnego.

Pracownie w szkołach zostały wyposażone w nowoczesne sprzęty typu All-In-One, czyli komputery stacjonarne, w których monitor zintegrowany jest z samym komputerem w jednej obudowie. Obudowa takiego komputera nie jest natomiast grubsza od wielkości przeciętnego monitora, co pozwala na ograniczenie zajmowanego miejsca i jest bardzo wygodne. Każdej z pracowni znajdują się 24 takie komputery z kompletnym oprogramowaniem i dostępem do Internetu. Pomieszczenia zostały dodatkowo wyposażone w monitoring, dlatego po lekcjach będą mogły zostać udostępnione mieszkańcom miasta – przynajmniej w teorii, o czym za chwilę.

Stosowanie komputerów na coraz większą skalę i wprowadzanie sieci Internetu w instytucjach, szkołach, zakładach pracy i naszych domach jest po prostu nieuniknione.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.