Święto bibliotekarzy

  • GK/kujawsko-pomorskie.pl
  • 24-05-2011
  • drukuj
W Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbyło się spotkanie z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
Święto bibliotekarzy

Dziesięcioro zasłużonych przedstawicieli środowiska odebrało finansowe nagrody marszałka województwa. Doroczne święto osób odpowiedzialnych za gromadzenie i udostępnianie zasobów bibliotecznych jest okazją do wręczenie zasłużonym przedstawicielom tego środowiska nagród i odznaczeń.

Odznakę honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, przyznaną przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego, odbierze Marzanna Tomaszewska-Górecka z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Walentego Fiałka w Chełmnie.

Odznaczenia i nagrody Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich wyróżniającym się pracownikom książnic wręczy przewodnicząca regionalnej struktury SBP Elżbieta Nowacka.

Mottem kujawsko-pomorskich obchodów są słowa błogosławionego papieża Jana Pawła II: – Biblioteka jest instytucją, która samym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nas sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE