PARTNER PORTALU
  • BGK

Święto sopockiego Monciaka

  • PAP    28 kwietnia 2011 - 10:54
Święto sopockiego Monciaka

Parada, koncerty, spektakle i wystawy – w sumie kilkadziesiąt zdarzeń kulturalnych złoży się na odbywającą się już po raz czwarty imprezę „Sopot – ulica artystów”.
Święto kurortu i jego głównej ulicy-deptaku Bohaterów Monte Cassino potrwa cztery dni. Jak poinformował Mariusz Pszczółkowski z Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART, która wraz z miejscowym magistratem jest organizatorem imprezy, święto kurortu rozpocznie się w sobotę, a zakończy we wtorek.

Imprezę zainauguruje Parada Fantazji, która przejdzie Monciakiem – jak popularnie nazywana jest sopocka ulica Bohaterów Monte Cassino, w sobotę wczesnym popołudniem. Pochód, który przemaszeruje spod klubu SPATiF pod kościół św. Jerzego, prowadzić będą przebierańcy, w wśród nich m.in. Neptun, Syreny, Morskie Diwy i Ryby Piły.

Maszerującym przygrywać będzie m.in. zespół Ikenga Drummers. W sobotę wieczorem na Monciaku odbędzie się nietypowy wernisaż. Otwarta zostanie czterodniowa wystawa pt. „Witryny sztuki”. W jej ramach w oknach wystawowych sklepów czy lokali gastronomicznych położonych przy najbardziej znanej ulicy Sopotu, prezentowane będą prace lokalnych artystów.

Na święto Monciaka złożą się też różnorodne koncerty. W sobotę na plenerowej scenie muzycznej na molo wystąpią młodzi wykonawcy, w tym zespoły Trio Zagan Acustic, Sikora Proniuk Duo, The Moongang czy Boogie Town. W poniedziałek w tym samym miejscu zagrają: Icy Hot, Trupa Trupa oraz Dick4Dick. Gwiazdą wieczoru będzie John Porter.

W niedzielę wieczorem z okazji beatyfikacji Jana Pawła II na placu przed kościołem Św. Jerzego zabrzmi orkiestra Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego w koncercie „Nie ma miłości bez Solidarności”.

Z kolei we wtorek 3 maja Sopocki Chór Festiwalowy Mundus Cantat wykona wyjątkowe aranżacje polskich pieśni patriotycznych. Niemal każdego dnia turyści i mieszkańcy Trójmiasta będą mogli obejrzeć kilka spektakli prezentowanych zarówno na Monciaku, jak i w Teatrze na Plaży.

Wśród przedstawień znajdą się zarówno te przygotowane przez Sopocką Scena Off de Bicz, jak i zespoły spoza Trójmiasta. W poniedziałek na sopockiej plaży odbędzie się także Festiwal Latawca.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • mieszkanka, 2011-04-28 15:00:00

    Dlaczego nigdzie nie podaje sie godzin ...wczesne przedpołudnie ..????.. jak to rozumiec..???.. proszę o umieszczanie jakiegos konkretnego programu parad,koncertów, i innych przygotowanych rozrywek.