PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętochłowice: Chiński sposobem na zatrzymanie uczniów. Zobacz spot

  • AW    14 czerwca 2017 - 15:21
Świętochłowice: Chiński sposobem na zatrzymanie uczniów. Zobacz spot
Stopklatka z filmu promocyjnego I LO w Świętochłowicach (fot.youtube)

Świętochłowickie Liceum Ogólnokształcące nr 1, w którym od roku licealiści uczą się języka chińskiego, w specjalnym spocie zachęca do nauki w wyjątkowej chińskiej klasie.
- Zapraszam do klasy chińskiej, zapraszam do Świętochłowic. To najlepszy wybór - zachęca prezydent miasta Dawid Kostempski w spocie o rekrutacji do akademickiej klasy z językiem chińskim w I LO w Świętochłowicach.

Licealiści przekonują, że chiński nie jest trudny, jest za to bardzo piękny. - Chiński jest językiem przyszłości - dodaje Katarzyna Bańka, wykładowca akademicki języka chińskiego

Jak można dowiedzieć się ze spotu, zapisy rozpoczynają się 19 czerwca. Na najlepszych uczniów czekają bezpłatne wyjazdy studyjne do Chin.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świętochłowicach od września ubiegłego roku uczy języka chińskiego w pierwszej w województwie śląskim klasie Uniwersytetu Śląskiego.

Celem projektu jest poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty edukacyjnej szkoły, dążenie do zapewnienia wysokiego poziomu nauczania realizowanego w nowatorskich i aktywizujących uczniów formach, unowocześnienie procesu kształcenia poprzez stymulowanie rozwoju intelektualnego i zdolności poznawczych młodzieży.

Licealiści uczą się trzech języków – niemieckiego, angielskiego i chińskiego. Projekt ten wspiera partner Świętochłowic – miasto Tai'an w Chinanch.

W programie klasy pierwszej przewidziano dwie godziny lekcyjne języka chińskiego tygodniowo, w kolejnych latach będą to trzy godziny w tygodniu. Oprócz języka młodzież poznaje też kulturę i zwyczaje panujące w Chinach. Takie przygotowanie pozwoli na kontynuację nauki w Uniwersytecie Śląskim na kierunku filologia angielska ze specjalnością tłumaczeniową języka chińskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.