PARTNER PORTALU
  • BGK

Świętokrzyskie wyrównuje szanse

  • BEZ    5 stycznia 2010 - 12:44

Przyszkolne przedszkole otwarto dziś w Michałowie w Województwie Świętokrzyskim. Przedszkole wybudowano za 391 tys. zł dzięki dofinansowaniu z RPO.
Interaktywne zestawy multimedialne przekazał dziś Szkole Podstawowej w Michałowie marszałek Adam Jarubas w ramach Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich. Celem strategicznym Programu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży poprzez podniesienie jakości kształcenia i wychowania w szkołach i przedszkolach wiejskich województwa świętokrzyskiego oraz nabycie i rozwój umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii, w tym z komputera i Internetu.

W ramach uroczystości otwarte zostało także nowe przedszkole powstałe przy szkole dla około 25 dzieci. Jego budowa realizowana była ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego działanie „Podniesienie jakości usług publicznych poprzez wspieranie placówek edukacyjnych i kulturalnych” i budżetu gminy. Wartość inwestycji to ponad 391 tys. zł z czego dofinansowanie z RPO stanowiło 60% - prawie 235 tys. zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.