PARTNER PORTALU
  • BGK

Symulator firmy nauczy młodych przedsiębiorczości

  • ZWI    21 marca 2013 - 08:50
Symulator firmy nauczy młodych przedsiębiorczości

Blisko 200 uczniów chorzowskich szkół ponadgimnazjalnych będzie uczyło się podstaw przedsiębiorczości w firmie symulacyjnej w Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów.
To specjalne pomieszczenie, które podzielone jest na działy, obrazujące pracę rzeczywistego przedsiębiorstwa. Wszystkie mechanizmy firmy symulacyjnej opierają się o obowiązujące przepisy prawne w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej.

W FS jest dział handlowy, są kadry, płace, administracja, księgowość, sekretariat i zarząd. Pomieszczenie wyposażone jest w komputery, telefony, faksy, kserokopiarkę - a więc w to, bez czego nie może obecnie funkcjonować firma.

Uczniowie, którzy będą przechodzić szkolenie w symulatorze staną się jej pracownikami: będą podpisywać umowy o pracę, listy obecności, poprowadzą dokumentację w każdym dziale, będą prowadzić negocjacje z kontrahentami czy sporządzą ofertę handlową.

Zajęcia będą odbywać się grupami w kolejne piątki w godz. od 9.00 do 15.00. Podczas szkolenia młodzi chorzowianie od środka będą mieli okazję poznać mechanizmy działające w firmach. Nauka w symulatorze ma ułatwić podjęcie pracy czy założenie własnego biznesu.

Inauguracja zajęć w FS odbędzie się w najbliższy piątek 22 marca o godz. 9.00 w siedzibie Centrum Kształcenia Ustawicznego Ekonomistów im. L. Krzywickiego w Chorzowie przy ul. Urbanowicza 2.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.