PARTNER PORTALU
  • BGK

System e-oświaty powstaje we Wrocławiu

  • AW/mat.pras.    8 sierpnia 2011 - 12:49
System e-oświaty powstaje we Wrocławiu

Wrocławski magistrat i firma Sygnity podpisały umowę na budowę zintegrowanego systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie miejską oświatą. Wartość umowy to ponad 15 mln zł brutto.
Wdrożenie systemu będzie realizowane przez miasto Wrocław w ramach dwóch projektów „Rozwój informatycznego systemu zarządzania wrocławską oświatą” oraz „Rozwój usług elektronicznych we wrocławskiej oświacie” współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Jest to pierwsze podejmowane na tak dużą skalę przedsięwzięcie z zakresu edukacji na terenie miasta, które ma usprawnić pracę placówek oświatowych oraz urzędu i zapewnić mieszkańcom łatwiejszy dostęp do zasobów z zakresu edukacji.

Zrealizowanie inwestycji usprawni elektroniczne wsparcie w zarządzaniu wrocławską oświatą, komunikację urzędu z placówkami oświatowymi i innymi instytucjami zajmującymi się sprawami oświatowymi. Oprogramowanie we wszystkich szkołach zostanie zaktualizowane i ujednolicone, a to oznacza łatwiejszą i bardziej efektywną pracę.

W ramach projektu Sygnity dostarczy również pocztę elektroniczną oraz system biblioteczny, w którym mieszkańcy będą mogli zarejestrować się online, wyszukać interesującą ich pozycję książkową i sprawdzić jej dostępność w danej bibliotece. Czytelnik będzie miał także możliwość zarezerwowania i wypożyczenia określonej pozycji przy użyciu Karty Miejskiej, która umożliwi identyfikację osoby wypożyczającej książkę.

Z myślą przede wszystkim o uczniach i nauczycielach przygotowana zostanie również platforma edukacyjna – narzędzie pracy zespołowej i samodzielnej, wymiany materiałów edukacyjnych, pozwalające na swobodne komunikowanie się, w różnych kombinacjach, nauczycieli i uczniów. Platforma edukacyjna to także możliwość e-learningu i prowadzenia nauczania indywidualnego na odległość. Do nowego systemu będzie prowadziła droga przez portal oświatowy. Uczniowie i rodzice będą też mogli monitorować postępy wyników w nauce dzięki dziennikowi elektronicznemu oraz wykorzystać unowocześnioną usługę naboru elektronicznego.

- Na budowie kompleksowego systemu edukacyjnego zyskają wszyscy wrocławianie, a także wrocławski magistrat – rozszerzy się zakres usług elektronicznych, zapewniając aktualną informację o stanie miejskiej oświaty, system będzie także przewodnikiem po mapie edukacyjnej Wrocławia. Nowe rozwiązania nie tylko poprawią jakość wrocławskiej oświaty, ale także zintegrują ją, co zaowocuje bardziej efektywnym zarządzaniem placówkami -  mówi Iwona Bugajska, dyrektor wydziału edukacji UM we Wrocławiu.

Na wdrożeniu systemu skorzysta ponad 11 000 zatrudnionych w placówkach oświatowych pracowników (dyrektorów, nauczycieli, pracowników administracyjnych oraz pracowników UMW), a także blisko 80 tys. dzieci i uczniów oraz ich rodziców i opiekunów. Zakończenie projektu planowane jest na 30 czerwca 2012 r. W ramach umowy Sygnity zapewni także serwis systemu przez okres pięciu lat.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.