Szansa dla kandydatów na samorządowych liderów

Grzegorz prowadził aktywną, lokalną organizację. Teraz jest burmistrzem i dba o to, aby władza kontaktowała się z mieszkańcami nie tylko przy okazji wyborów. Dla takich ludzi stworzono Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Szansa dla kandydatów na samorządowych liderów

Trwa rekrutacja do dziewiątej edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Szkołę Liderów.

Dziś program ma za sobą osiem edycji i 420 absolwentów. Wszyscy uczestniczyli w nieodpłatnym, dwunastomiesięcznym, programie rozwojowym. Brali udział w szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych trenerów, spotykali się z wybitnymi liderami, odwiedzali miejsca, gdzie inni odnieśli sukces.

Dla wielu z nich program stał się początkiem nowej drogi: wystartowali w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, rozwinęli swoją organizację, która obecnie działa z wielkim powodzeniem, zrealizowali wymarzony projekt.

W trakcie programu dostali narzędzia do tego, żeby jeszcze skuteczniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość, a po jego zakończeniu dołączyli do aktywnej sieci ponad 400 absolwentów.

Co czeka uczestników programu?

Indywidualna opieka tutora

Jeśli zostaniesz uczestnikiem, będziesz pracował z tutorem - osobą, która przez 12 miesięcy będzie twoim opiekunem i doradcą. Tutor co miesiąc będzie przyjeżdżać do ciebie na spotkanie. Wspólnie uzgodnicie, czego najbardziej potrzebujesz jako lider i wypracujecie najlepszy dla ciebie program rozwoju. Wspólnie będziecie pracować nad jego realizacją.

Szkolenia

Na szkoleniach nauczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmocnić swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt. Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.

Wymiana doświadczeń i nowe kontakty

Poznasz ludzi podobnych do ciebie. Usłyszysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, długo rozmawiać. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego projektu.

Program Alumni

Kiedy twoja edycja się skończy, zaprosimy cię do programu dla absolwentów. Będziesz spotykać się z liderami na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Będziesz mógł wziąć udział w konkursie dotacyjnym i dostać dodatkowe pieniądze na swój własny projekt rozwojowy.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.liderzy.pl. I dołączyć dwa listy rekomendacyjne. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca 2013 r. Do 22 maja wybranych zostanie 45 nowych uczestników programu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE