PARTNER PORTALU
  • BGK

Szansa dla kandydatów na samorządowych liderów

  • GK    1 marca 2013 - 09:19
Szansa dla kandydatów na samorządowych liderów

Grzegorz prowadził aktywną, lokalną organizację. Teraz jest burmistrzem i dba o to, aby władza kontaktowała się z mieszkańcami nie tylko przy okazji wyborów. Dla takich ludzi stworzono Program Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Trwa rekrutacja do dziewiątej edycji Programu Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Szkołę Liderów.

Dziś program ma za sobą osiem edycji i 420 absolwentów. Wszyscy uczestniczyli w nieodpłatnym, dwunastomiesięcznym, programie rozwojowym. Brali udział w szkoleniach prowadzonych przez doświadczonych trenerów, spotykali się z wybitnymi liderami, odwiedzali miejsca, gdzie inni odnieśli sukces.

Dla wielu z nich program stał się początkiem nowej drogi: wystartowali w wyborach i zostali wójtami, burmistrzami, rozwinęli swoją organizację, która obecnie działa z wielkim powodzeniem, zrealizowali wymarzony projekt.

W trakcie programu dostali narzędzia do tego, żeby jeszcze skuteczniej wywierać wpływ i zmieniać rzeczywistość, a po jego zakończeniu dołączyli do aktywnej sieci ponad 400 absolwentów.

Co czeka uczestników programu?

Indywidualna opieka tutora

Jeśli zostaniesz uczestnikiem, będziesz pracował z tutorem - osobą, która przez 12 miesięcy będzie twoim opiekunem i doradcą. Tutor co miesiąc będzie przyjeżdżać do ciebie na spotkanie. Wspólnie uzgodnicie, czego najbardziej potrzebujesz jako lider i wypracujecie najlepszy dla ciebie program rozwoju. Wspólnie będziecie pracować nad jego realizacją.

Szkolenia

Na szkoleniach nauczysz się, jak jeszcze skuteczniej angażować ludzi wokół swoich celów i wzmocnić swój wpływ w środowisku, zarządzać zespołem i utrzymywać jego motywację, budować dialog tam, gdzie inni widzą tylko konflikt. Weźmiesz udział w debatach, symulacjach, grach, spotkaniach z wyjątkowymi ludźmi.

Wymiana doświadczeń i nowe kontakty

Poznasz ludzi podobnych do ciebie. Usłyszysz ich inspirujące historie. Będziecie dyskutować, śmiać się i kłócić, wymieniać doświadczenia, długo rozmawiać. Może wpadniecie na pomysł, który stanie się początkiem wspaniałego projektu.

Program Alumni

Kiedy twoja edycja się skończy, zaprosimy cię do programu dla absolwentów. Będziesz spotykać się z liderami na zlotach, warsztatach, spotkaniach regionalnych, wizytach studyjnych w niezwykłych miejscach. Będziesz mógł wziąć udział w konkursie dotacyjnym i dostać dodatkowe pieniądze na swój własny projekt rozwojowy.

Aby zgłosić się do programu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.liderzy.pl. I dołączyć dwa listy rekomendacyjne. Zgłoszenia przyjmowane są do 13 marca 2013 r. Do 22 maja wybranych zostanie 45 nowych uczestników programu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.