PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin z nową siecią szkół

  • PAP/EM    28 marca 2017 - 15:57
Szczecin z nową siecią szkół
Dominującym modelem zmian jest włączenie gimnazjów w struktury szkół podstawowych. (fot. pixabay)

Szczecińscy radni przyjęli uchwałę zatwierdzającą nową sieć szkół. W mieście wygaszonych zostanie sześć gimnazjów, a kolejne placówki zostaną przekształcone.
• Większością głosów radnych PiS i formacji Bezpartyjni przyjęto uchwałę zatwierdzającą nową sieć szkół.

• Wygaszonych zostanie sześć gimnazjów: nr 17, 32, 42, 43, 46 i gimnazjum sportowe nr 1.

• Nauczyciele gimnazjum staną się pracownikami nowo powstałej szkoły i uzyskają pełnię praw pracowniczych związanych z zatrudnieniem w poszerzonej jednostce.

Wcześniej ws. projektowanej sieci szkół pozytywną opinię wydał Zachodniopomorski Kurator Oświaty. Niewielkich zmian wymagała jedynie kwestia nie ujętych we wcześniejszym projekcie uchwały likwidowanych: szkoły podstawowej i gimnazjum, działających przy Centrum Opieki nad Dzieckiem im. Konstantego Maciejewicza.

Za uchwałą dotyczącą dostosowującą sieć szkół podstawowych i gimnazjów w Szczecinie do nowego ustroju szkolnego zagłosowało 14 radnych PiS i formacji Bezpartyjni, przeciw było pięciu radnych PO i dwóch niezrzeszonych. Jeden radny PO nie głosował.

Z kolei za uchwałą ws. dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych zagłosowało 15 radnych PiS i Bezpartyjnych, przeciwko oddano 9 głosów; 7 głosów radnych PO i 2 głosy niezrzeszonych.

Nowa sieć zakłada włączenie 13 działających obecnie w Szczecinie placówek do szkół podstawowych, a dwóch do techników. Pięć gimnazjów będzie przekształconych w szkoły podstawowe, zaś kolejne dwa w liceum lub technikum. Z kolei dziewięć gimnazjów działających w zespołach szkół stanie się szkołami podstawowymi.

Wygaszonych natomiast zostanie sześć gimnazjów: nr 17, 32, 42, 43, 46 i gimnazjum sportowe nr 1.

Jak wcześniej podkreślały władze Szczecina, dominującym modelem zmian jest włączenie gimnazjów w struktury szkół podstawowych. Zdaniem władz, dzięki temu nauczyciele gimnazjum staną się pracownikami nowo powstałej szkoły i uzyskają pełnię praw pracowniczych związanych z zatrudnieniem w poszerzonej jednostce.

Nowa sieć szkół będzie obowiązywała od nowego od 1 września 2017 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.