PARTNER PORTALU
  • BGK

Szczecin: Za 50 tys. zł wybudują inteligentne miasto

  • JL    4 listopada 2016 - 08:34
Szczecin: Za 50 tys. zł wybudują inteligentne miasto
Od 2017 r. cztery szkoły podstawowe w Szczecinie będą prowadzić zajęcia o tym, jak funkcjonują inteligentne miasta. Fot. Szczecin.pl

Trzy lata temu grupa szczecinian wpadła na pomysł, by uczyć dzieci, jak funkcjonują i jak powstają inteligentne miasta. Sposób nauki trafi teraz do wybranych szkół.
Inteligentne miasta w całości sterowane są przez komputery, ale to, czy lampy uliczne mają zapalić się po zmroku, czy po godzinie 18.00 projektują ludzie.

– Właśnie taką świadomość chcemy dać dzieciom, by wiedziały, że komputer to więcej niż ekran, że technologia nas otacza – mówi Sebastian Szczepański, pomysłodawca przedsięwzięcia.

We wrześniu rozpoczęli zbiórkę na portalu Wspieram.to, która skończyła się wraz z październikiem. Chcieli zebrać 50 tys. zł, by przenieść ręczną produkcję mieszczącą się w Technoparku Pomerania do profesjonalnych fabryk. Udało się to dzięki wsparciu ponad 110 osób i instytucji

– Nie świętujemy, pracujemy, by dostarczyć obiecane zestawy na grudzień jako prezent pod choinkę tym, którzy nam zaufali – mówi Robert Król, koordynator zbiórki.

Pomysłodawcy zrealizowali 56 godzin bezpłatnych warsztatów, m.in. w Ministerstwie Cyfryzacji. Na sposób nauki przez budowę fizycznego miasta zwrócił uwagę Urząd Miasta Szczecina.

– Zdecydowaliśmy o wdrożeniu scenariuszy zajęć informatycznych opartych na zabawie dzieci w budowę inteligentnego miasta sterowanego z komputera. Zdobywać będą w ten sposób umiejętność programowania, z czym łączy się umiejętność analitycznego i logicznego myślenia. Robimy to, by zwiększyć zainteresowanie przedmiotami ścisłymi oraz ułatwić dzieciom naukę matematyki i fizyki – stwierdza Lidia Rogaś, dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Szczecina.

Od 2017 r. cztery szkoły podstawowe w Szczecinie zostaną wyposażone w odpowiednie materiały, a nauczyciele przeszkoleni w prowadzeniu zajęć. Twórcy planują kontynuację warsztatów edukacyjnych w postaci zajęć pozalekcyjnych w Szczecinie. Zachęcają do odwiedzenia strony Cyfrowiwynalazcy.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.