PARTNER PORTALU
  • BGK

Sześciolatki w szkołach jednak od 2013 r.

  • PAP    1 października 2011 - 15:12
Sześciolatki w szkołach jednak od 2013 r.

Premier Donald Tusk zapowiedział przesunięcie o rok wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Jego zdaniem, wprowadzenie obowiązku od 1 września 2013 r. pozwoli lepiej przygotować się szkołom na przyjęcie sześcioletnich dzieci.
Zgodnie ze znowelizowaną w 2009 r. ustawą o oświacie wszystkie sześciolatki miały pójść do pierwszej klasy szkoły podstawowej od 1 września 2012 r.

W sobotę na briefingu prasowym w Warszawie premier Donald Tusk odpowiedział na pytanie, czy Platforma Obywatelska nadal opowiada się za wprowadzeniem obowiązku szkolnego dla sześcioletnich dzieci od 1 września 2012 r.

Czytaj też: Pikietują przeciw sześciolatkom w szkole

Premier oświadczył, że wszystkie sześciolatki pójdą do pierwszych klas szkół podstawowych rok później. Decyzję tę jednak będzie mógł podjąć dopiero kolejny parlament po nowelizacji dotychczasowej ustawy o oświacie.

Na pytanie o komunikat w tej sprawie Tusk powiedział, że chodzi o "przesunięcie tego czasu o rok - czyli nie ma przymusu sześciolatków".

Czytaj też: Szkoły gotowe na przyjęcie sześciolatków dopiero za pięć lat

Podkreślił, że "wszędzie tam, gdzie szkoły są dobrze przygotowane" to za zgodą rodziców sześcioletnie dzieci mogą rozpocząć naukę w pierwszych klasach.

Dodał też, że dzięki przesunięciu wprowadzenia obowiązku o rok czasu będzie więcej czasu na lepsze przygotowanie szkół.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Łupek, 2011-10-02 23:13:05

    Szkoda,wielka ,przykra szkoda...