PARTNER PORTALU
  • BGK

Sześciolatki zostają w przedszkolach

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    10 kwietnia 2012 - 06:26
Sześciolatki zostają w przedszkolach

Coraz więcej rodziców nie chce posyłać sześciolatków do szkół. Wolą, by jeszcze rok zostały w przedszkolu. Z tego powodu może zabraknąć miejsc dla dzieci młodszych.
W Łodzi rocznik sześciolatków liczy około 5,7 tys. dzieci. Z deklaracji, jakie wpłynęły do urzędu miasta, wynika, że rodzice 3,5 tys. z nich chcą, by kontynuowały naukę w przedszkolu – podaje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Sześciolatki wolą przedszkola

W Warszawie w 2011 r. do pierwszych klas trafił co drugi sześciolatek, w tym roku pójdzie tylko jedna trzecia rocznika.

Czytaj też: Promocyjna inwazja sześciolatków w szkole

W Krakowie do szkół podstawowych zapisano ok. 10 proc. sześcioletnich dzieci – niemal trzykrotnie mniej niż rok temu – pisze Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Magda, 2012-04-10 09:57:19

    Wszystko ok tylko czy ten sześciolatek< jeżeli już go puszczę do klasy pierwszej> da sobie radę. Może w klasie pierwszej tak a co dalej, przecież jego percepcja nie jest tak rozwinięta jak dziecka rok starszego, myślenie też zawężone i wolniejsze. Ja rozumiem - ze względu na miejsca w przedsz...kolu wyślijmy dzieci wcześniej, ale pod warunkiem że do tego już dorosły. Mam bardzo inteligentnego maluszka, a pomimo to wydaje mi się , że stale będzie doganiać te o rok starsze. Może się mylę ale takie jest moje zdanie :)  rozwiń