Szkoła dla urzędników ma kłopoty

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 05-10-2012
  • drukuj
Dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP) podał się do dymisji, po tym jak rząd zdecydował się o obcięciu dotacji dla prowadzonej przez niego uczelni.
Szkoła dla urzędników ma kłopoty
Premier najprawdopodobniej rezygnację przyjmie Tegoroczny budżet szkoły wynosi 9 mln zł. Z tego 8 mln 920 tys. to dotacja z budżetu państwa. Pozostałe pieniądze są pozyskane z UE – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Chodzi też o zmiany w funkcjonowaniu szkoły. Wypracował je specjalny zespół w kancelarii premiera. Rozważanych było kilka scenariuszy, z likwidacją KSAP włącznie.

Ostatecznie rozwiązania skłaniają się w kierunku zmiany profilu uczelni. Zajęłaby się ona m.in. doskonaleniem zawodowym wszystkich urzędników i organizowaniem im szkoleń niezbędnych przy wykonywaniu zadań na specjalistycznych stanowiskach.

Rocznie KSAP kształci m.in. około 70 słuchaczy po studiach wyższych. Kurs trwa 18 miesięcy, a każdy z uczestników otrzymuje 2,4 tys. zł stypendium. Po ukończeniu zostają urzędnikami mianowanymi – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Olu, ta szkoła nie powstała po to by zarabiać, ma realizować zadania, które stawia przed nią ustawa

D1, 2012-10-10 23:51:36 odpowiedz

Najwyższy czas,aby zreorganizować tę szkółkę.Trzeba też się DOBRZE przyjrzeć pracownikom i "wykładowcom".Księgowość też masakra.Ta szkółka mogłaby nieźle zarabiać ale...........A ten "pan"rzeczywiście powinien odejść już dawno!

ola, 2012-10-08 16:24:53 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE