PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła dla urzędników ma kłopoty

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    5 października 2012 - 06:25
Szkoła dla urzędników ma kłopoty

Dyrektor Krajowej Szkoły Administracji Publicznej (KSAP) podał się do dymisji, po tym jak rząd zdecydował się o obcięciu dotacji dla prowadzonej przez niego uczelni.
Premier najprawdopodobniej rezygnację przyjmie Tegoroczny budżet szkoły wynosi 9 mln zł. Z tego 8 mln 920 tys. to dotacja z budżetu państwa. Pozostałe pieniądze są pozyskane z UE – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Chodzi też o zmiany w funkcjonowaniu szkoły. Wypracował je specjalny zespół w kancelarii premiera. Rozważanych było kilka scenariuszy, z likwidacją KSAP włącznie.

Ostatecznie rozwiązania skłaniają się w kierunku zmiany profilu uczelni. Zajęłaby się ona m.in. doskonaleniem zawodowym wszystkich urzędników i organizowaniem im szkoleń niezbędnych przy wykonywaniu zadań na specjalistycznych stanowiskach.

Rocznie KSAP kształci m.in. około 70 słuchaczy po studiach wyższych. Kurs trwa 18 miesięcy, a każdy z uczestników otrzymuje 2,4 tys. zł stypendium. Po ukończeniu zostają urzędnikami mianowanymi – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • D1, 2012-10-10 23:51:36

    Olu, ta szkoła nie powstała po to by zarabiać, ma realizować zadania, które stawia przed nią ustawa
  • ola, 2012-10-08 16:24:53

    Najwyższy czas,aby zreorganizować tę szkółkę.Trzeba też się DOBRZE przyjrzeć pracownikom i "wykładowcom".Księgowość też masakra.Ta szkółka mogłaby nieźle zarabiać ale...........A ten "pan"rzeczywiście powinien odejść już dawno!