PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła rolnicza w Bielsku-Białej trafiła pod nadzór resortu rolnictwa

  • PAP/JS    29 czerwca 2017 - 21:09
Szkoła rolnicza w Bielsku-Białej trafiła pod nadzór resortu rolnictwa
Uroczystość przejęcia Zespołu Szkół Ogrodniczych w Bielsku-Białej (fot. minrol.gov.pl)

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel podpisał porozumienie w sprawie przejęcia kolejnej szkoły rolniczej. Jest to placówka w Bielsko-Białej (województwo śląskie) - poinformował resort rolnictwa.
"Zawarcie tego porozumienia powoduje, że Zespół Szkół Ogrodniczych im.Stanisława Szumca w Bielsku-Białej, od 1 stycznia 2018 r. dołączy do licznej grupy szkół resortowych, które odgrywają istotną rolę w kształceniu z zakresu ogrodnictwa, szkółkarstwa, uprawy roślin ozdobnych oraz zagospodarowania wolnej przestrzeni architektonicznej" - napisano w komunikacie.

Jest to już piąta szkoła przejęta w tym roku pod nadzór ministerstwa rolnictwa. W maju i w czerwcu podpisano porozumienia w sprawie przejęcia szkół rolniczych: w Rudnej (woj. dolnośląskie), w Lututowie (województwo łódzkie), w Sypniewie (woj. kujawsko-pomorskie) oraz w Marszewie (województwo wielkopolskie).

Docelowo ministerstwo chce, by w resorcie było 60 placówek oświatowych. Obecnie jest ich 47.

W szkołach rolniczych aktualnie kształci się 10 tys. młodych ludzi, prowadzone są również kursy dla dorosłych, z których korzysta rocznie ok. 2 tys. osób.

Szkoły rolnicze zostały w 1998 r. przekazane z resortu rolnictwa do samorządów powiatowych, od 2006/2007 rozpoczął się proces odzyskiwania szkół. Są one finansowane poprzez ministerstwo rolnictwa z budżetu państwa.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.