PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła w Mierzynie – kamień węgielny

  • www.Mierzyn24.pl    23 września 2011 - 12:17
Szkoła w Mierzynie – kamień węgielny

W środę 28 września 2011 r. odbędzie się wmurowanie kamienia węgielnego w miejscu powstającej nowej szkoły podstawowej, u zbiegu ulic Długiej i Kolorowej.




Początek ceremonii, na którą zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Mierzyna i gminy Dobra, zaplanowano na godzinę 17.

Budowa kompleksu szkolnego jest jedną z najbardziej oczekiwanych inwestycji w naszej miejscowości. Prace związane z pierwszym etapem jego budowy rozpoczęły się w kwietniu bieżącego roku i potrwają najprawdopodobniej do końca marca 2013 roku.

Etap ten obejmuje budowę szkoły, sali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu przy szkole. Następnie, do końca listopada 2015 roku, w miejscu inwestycji powstanie przedszkole dla dzieci z Mierzyna i okolic.

Budowa jest na etapie zakończenia prac przy betonowaniu podkładów, ław i ścian fundamentowych pod budynkami szkoły podstawowej i sali gimnastycznej. Trwają właśnie prace przy wykonywaniu instalacji podposadzkowych wodno-kanalizacyjnych pod budynkami sali i szkoły.

Urzędnicy zapewniają, że prace przebiegają planowo i zgodnie z przyjętym harmonogramem.

Nowy budynek szkolny pomieści od 500 do 600 uczniów i zajmie (wraz z salą gimnastyczną) powierzchnię 8229 m2. Inwestycja rozwiąże problem dostępu dzieci z Mierzyna do nowoczesnej, wygodnej i przyjaznej szkoły podstawowej umiejscowionej w pobliżu ich miejsca zamieszkania. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.