PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła w Mierzynie - na placu budowy

  • www.Mierzyn24.pl    18 lipca 2012 - 10:50
Szkoła w Mierzynie - na placu budowy

Na budowie nowej szkoły w Mierzynie uwijają się pracownicy firmy Pbo-grinbud – wykonawcy inwestycji.




Do planowego zakończenia inwestycji pozostało jeszcze ok. 9 miesięcy. Już teraz widoczna jest ogólna bryła budynku. W miejscu, gdzie odbywać się będą zajęcia lekcyjne, wstawiono okna. W dużej części budynek został również ocieplony.

„Obecnie na budowie realizowane są zadania związane m.in. z pokryciem dachu, układaniem posadzek cementowych, oraz prace instalacyjne: elektryczne, wodno-kanalizacyjne i wentylacyjne” – informuje Piotr Borowski, przedstawiciel wykonawcy inwestycji.

„Dodatkowo nasi pracownicy wykonują elewację w technologii lekkiej-mokrej, prace związane z zagospodarowaniem terenu oraz montażem stolarki drzwiowej i okiennej” – dodaje.

Przypomnijmy, że nowy budynek szkolny w Mierzynie przy ulicy Długiej pomieści od 500 do 600 uczniów i zajmie (wraz z salą gimnastyczną) niebagatelną powierzchnię 8229 m². Całkowity koszt inwestycji wyniesie 22.716.454 zł. W uchwalonym przez Radę Gminy Dobra budżecie na 2012 rok, na budowę nowej szkoły przeznaczono środki rzędu 9,2 mln zł.

Jak na razie nic nie wskazuje, że termin oddania szkoły do użytku ulegnie przesunięciu. Dzieci z Mierzyna mają więc duże szanse rozpocząć rok szkolny 2013/2014 już w nowej i znacznie wygodniejszej szkole przy ul. Długiej. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.