PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła w Przejazdowie zamknięta przynajmniej do poniedziałku

  • PAP/JS    10 marca 2017 - 17:26
Szkoła w Przejazdowie zamknięta przynajmniej do poniedziałku
Do szpitali zgłosiło się w sumie 15 dzieci. Przyczyna złego samopoczucia nadal jest nieznana. (fot. pixabay)

Przynajmniej do poniedziałku (13 marca) włącznie zamknięte będzie gimnazjum w Przejazdowie, z którego w czwartek ewakuowano uczniów, po tym, jak część z nich źle się poczuła.
Jak poinformował dyrektor gimnazjum Artur Drabiuk, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku nadal przeprowadza badania, które mają pokazać, czy we wnętrzu szkoły jest obecna jakaś niebezpieczna substancja.

"Wyniki mogą być w poniedziałek, a najpóźniej we wtorek" - powiedział Drabiuk, dodając, że od wyników uzależniona jest decyzja o ewentualnym ponownym otwarciu szkoły. "Z całą pewnością w poniedziałek placówka będzie jeszcze zamknięta" - zaznaczył dyrektor. Także w piątek w gimnazjum nie odbywały się zajęcia.

Drabiuk powiedział, że inspektorat ochrony środowiska zbadał otoczenie szkoły i nie wykryto żadnych niebezpiecznych substancji. "Na tą chwilę nikt nie jest w stanie powiedzieć, jaka była przyczyna złego samopoczucia uczniów" - dodał dyrektor.

Poinformował też, że w sumie do szpitali zgłosiło się 15 uczniów gimnazjum. "Z tego, co wiemy, przynajmniej dwoje z nich szpitale już opuściło. Być może jest ich więcej, ale nie mamy informacji od wszystkich rodziców" - zaznaczył Drabiuk.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.