PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła w Sosnowcu otworzyła galerię

  • PAP    8 października 2012 - 12:28
Szkoła w Sosnowcu otworzyła galerię

Galerię, w której będzie można obejrzeć i zamówić wykonane przez uczniów ubrania, biżuterię i elementy dekoracji wnętrz otworzył Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru z Sosnowca.
Będą w niej organizowane także warsztaty z wizażu i kreowania wizerunku. Sosnowiecka Galeria „Ładniej” powstała z inicjatywy nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Została otwarta w pasażu podziemnym łączącym dworzec kolejowy z centrum miasta.

„Chcielibyśmy, aby nasza galeria skupiała środowisko twórcze, artystyczne. Będziemy organizować spotkania z ciekawymi ludźmi, nie tylko ze świata mody. Zależy nam również na kształtowaniu postaw przedsiębiorczości wśród uczniów” – powiedziała dyrektor Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru Elżbieta Czernik.

W galerii będą prezentowane ekspozycje artystów plastyków z różnych dziedzin sztuki, a także autorstwa uczniów. Organizowane będą warsztaty, prelekcje i szkolenia na temat stylu, fryzur, kosmetyki, wizażu, kreowania wizerunku, fotografii, aranżacji wnętrz z wykorzystaniem szklanych i ceramicznych form.

Będzie można w niej kupić prace wykonane w szkolnych pracowniach. Uczniowie będą szyli na zamówienie sukienki, bluzki, spódnice. „Będzie można u nas zamówić coś niepowtarzalnego, coś wymarzonego. Do dyspozycji będzie także osoba, która doradzi” – dodała Czernik.

Uczniowie Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru wykonują także biżuterię, witraże, oraz elementy dekoracji wnętrz, takie jak narzuty, poduszki. Te rzeczy także będzie można kupić. „Zależało nam na takim miejscu, które pokaże mieszkańcom Sosnowca nasze dokonania. Chcieliśmy wszystkich przekonać, że warto w nas zainwestować” – dodała dyrektorka szkoły.

Lokal o powierzchni 110 m kw. udostępnił szkole Urząd Miasta w Sosnowcu. W Zespole Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru uczy się 572 uczniów – w gimnazjum, zawodówce, technikum i szkole policealnej. Szkołę otwarto w 1954 roku, ale w specjalizacji projektowania i stylizacji ubioru kształci od 2002 roku.

Uczniowie pokazali dotąd swoje kolekcje na różnych pokazach w kraju, m.in. w Warszawie i Łodzi. W ramach współpracy z zagranicznymi szkołami mody uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje projekty w Niemczech i we Francji. Aktualnie przygotowują się do wiosennej prezentacji na targach mody w Mediolanie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


MultimediaREKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.