PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła wraca do zerówki

  • PAP/JL    25 stycznia 2016 - 07:29
Szkoła wraca do zerówki
W przyszłym roku będzie dwa razy więcej zerówek w szkołach. Fot. Pixabay.com

Samorządy na przyszły rok planują nawet dwa razy więcej oddziałów przedszkolnych w szkołach. To ukłon w stronę rodziców i nauczycieli.
W Warszawie w ubiegłym roku działały 172 zerówki. Od września, według wstępnych planów ratusza, będzie ich 350 – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Wysłuchanie publiczne kontra konsultacje MEN

W Lublinie było 25, teraz miasto chciałoby uruchomić 42. W Łomży zostało 5, a od września będzie o 20 więcej.

A to dopiero – jak pisze „Dziennik Gazeta Prawna” – początek listy. Powrót do zerówki to dla samorządów sposób, by nie zapychać sześciolatkami miejsc w przedszkolach i zatrzymać nauczycieli w szkołach.

Roszady w samorządowych szkołach to efekt kontrreformy prowadzonej przez PiS – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna” i przypomina, że na początku stycznia prezydent Andrzej Duda popisał przygotowaną przez to ugrupowanie nowelizację prawa oświatowego znoszącą obowiązek szkolny dla sześciolatków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • powiat bialski, 2016-02-03 08:30:57

    W jaki sposób mają odbywać się zajęcia z nauki głoskowania, czytania, pisania w grupie 6-latków gdy grupa ma także dzieci 2-letnie, 3-letnie, 4-letnie, 5-letnie? Czy nauczyciel trzymając 2-latki na kolanach, 3-latki na plecach, 4-latki przy nogach na dywanie, 5-latki w dalszym rzędzie od kolan- NAUC...ZY CZYTAĆ I PISAĆ?? Czy nauczyciel idąc z malutkim przedszkolakiem na drugi koniec korytarza do w.c. zapewni opiekę POzostałym dzieciom? W szkołach nigdzie nie ma pomocy nauczyciela przy dzieciach ani tym bardziej woźnej!!!!  rozwiń