PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła współpracuje z firmami

  • esosnowiec.pl (IK)    13 grudnia 2011 - 08:36
Szkoła współpracuje z firmami

Zespół Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu podpisał kolejne listy intencyjne o współpracy z prężnie rozwijającymi się firmami branży odzieżowej.
Tym razem ZSPiSU rozpoczął ją z firmą Jaxamount w Dąbrowie Górniczej (zabierz głos/oceń prezydenta) i firmą z Katowic (zabierz głos/oceń prezydenta). Zawarte porozumienia to przede wszystkim możliwość jeszcze efektywniejszego kształcenia zawodowego uczniów.

Jaxamount to firma produkcyjno – handlowa, działająca na rynku bielizny i odzieży outdoor od 1991 roku. Jej specjalizacja to produkcja wysokiej jakości odzieży sportowej, przeznaczonej do turystyki uprawianej w trudnych warunkach terenowych czy klimatycznych. Druga z firm wprowadza obecnie na rynek nową markę ekskluzywnej odzieży dla kobiet pod nazwą „Zoe Laver”.

Listy intencyjne podpisane pomiędzy oboma przedsiębiorstwami a sosnowieckim ZSPiSU, to początek współpracy, na której zyskają przede wszystkim uczniowie szkoły.

Współpraca umożliwi uczniom odbywanie bezpłatnych praktyk zawodowych we wcześniej wspomnianych firmach, nawiązanie kontaktów w branży, a przede wszystkim możliwość zatrudnienia po zakończeniu edukacji. To także możliwość prowadzenia zajęć z uwzględnieniem najaktualniejszych potrzeb rynku pracy, pozyskanie wykwalifikowanej kadry dla przemysłu mody, zachęcenie młodzieży i rodziców do świadomego wyboru zawodu.

Kierownictwo placówki bierze tym samym pod uwagę potrzeby współczesnego rynku mody, który potrzebuje stałego dopływu profesjonalnych kadr o ściśle określonych specjalizacjach. Z przeprowadzonych analiz wynika bowiem, że na polskim rynku odzieżowym brakuje specjalistów, a sektor odzieżowo – tekstylny odczuwa niedostatek wykształconych pracowników, którzy nie tylko szyją, ale też projektują ubrania, a przy tym znają się na nowoczesnych technologiach. Ważna jest więc współpraca szkół z przedsiębiorcami.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: