Szkoła wykształci, a PiS wychowa

  • PAP/Przegląd prasy
  • 09-09-2015
  • drukuj
PiS zapowiada, że jeśli wygra wybory, to powoła Narodowy Instytut Programów Wychowania i Podręczników. I wzmocni pozycję nauczycieli, ustawowo uniezależniając ich od woli rodziców.
Szkoła wykształci, a PiS wychowa
W szkołach miałby obowiązywać jeden kanon lektur. Fot. Shutterstock.

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, instytut ma być niezależny od Ministerstwa Edukacji Narodowej i jednocześnie przejąć od niego część zadań związanych głównie z merytorycznymi treściami przekazywanymi uczniom.

Zatrudniać ma ekspertów w dziedzinie pedagogiki i – jak zapewnia PiS – znajdzie się w nim miejsce „dla naukowców i praktyków z różnymi poglądami”.

W szkołach miałby obowiązywać jeden kanon lektur; nawet na lekcjach fizyki czy chemii powinny się znaleźć elementy wychowania; egzamin dojrzałości powinien być trudniejszy i bardziej elitarny; trzeba przywrócić egzaminy na studia – oto niektóre zmiany do których chce doprowadzić PiS.

– Powinniśmy formować ludzi, którzy będą świadomymi obywatelami Polski, a nie tylko zasobem siły roboczej dla Europy, wyjaśnia współautorka programu Marzena Machałek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Albert: Na samym POczątku dnia będzie obowiazkowe słuchanie "Wstajesz i wiesz", będą te audycje prowadzić wybitne autorytety - ocdn.eu/images/pulscms/OTQ7MDMsMzAwLDAsMCwxOzAzLDAsMjU4LDAsMQ__/10b73febc833c8b3b37946a52df18de8.png

Chdikk, 2015-10-18 13:52:42 odpowiedz

Do w.potega@neostrada.pl: Gdybyś wiedział jak było naprawdę za PRL-u, to byś takich głupot nie pisał. A byłeś w Korei i wiesz jak tam jest ?

81mm, 2015-10-18 00:26:52 odpowiedz

Do Albert: Ty wolisz aby młodzież chłostała się dopalaczami, czyli produktem upowszechnionym w wyniku nieudolnej władzy Platformy Obywatelskiej.

82mm, 2015-10-18 00:21:01 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE