PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoła z Bezrzecza promuje zdrowie

  • www.Bezrzecze24.pl    15 listopada 2011 - 08:55
Szkoła z Bezrzecza promuje zdrowie

Po trzech latach starań uczniów, nauczycieli i rodziców, Publiczna Szkoła Podstawowa w Bezrzeczu uzyskała certyfikat Zachodniopomorskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie.
Tym samym dołączyła do grupy 54 placówek w województwie, posiadających taki certyfikat.

Program Szkoła Promująca Zdrowie rozwijany jest w Polsce w ramach Europejskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, która została utworzona w 1992 r. Sieć powstała dzięki porozumieniu WHO/EURO, Rady Europy i Komisji Europejskiej. Polska stała się członkiem tej sieci w grupie pierwszych siedmiu krajów.

Program rozpoczął się 3-letnim, międzynarodowym projektem pilotażowym (1992-1995), który dał początek oddolnym działaniom szkół oraz tworzeniu sieci tych szkół na różnych poziomach.

Celem szkoły promującej zdrowie jest tworzenie warunków, które sprzyjają dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej oraz podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia. W bieżącym roku Wojewódzki Zespół ds. Szkół Promujących Zdrowie wyróżnił certyfikatem 23 placówki z województwa zachodniopomorskiego.

Delegacje szkół otrzymały je z rąk II Zachodniopomorskiego Wicekuratora Oświaty – Krzysztofa Rembowskiego. Obecnie w województwie zachodniopomorskim certyfikat posiadają 54 placówki (przedszkola i szkoły).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Jacek, 2011-11-15 20:51:06

    Gratulujemy szkole i zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie polmedex.pl