PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkołę do likwidacji wydzierżawią izbie rzemieślniczej

  • dziennik.stargard.pl    16 maja 2011 - 17:28

Plany zamknięcia Zespołu Szkół w Kamiennym Moście budziły wiele kontrowersji. Gmina Chociwel znalazła rozwiązanie na uratowanie placówki. Obejmie ją w dzierżawę organizacja rzemieślników.
W drodze użyczenia gmina Chociwel udostępni obiekt szkoły w Kamiennym Moście Izbie Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości ze Szczecina w celu utworzenia w tym obiekcie szkół niepublicznych - Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Technikum Informatycznego w Kamiennym Moście.

Pomimo tego, że będą to szkoły niepubliczne, będą funkcjonowały na prawach szkół publicznych, a co za tym idzie, będą bezpłatne. Różnica tkwi tylko w tym, że organem prowadzącym tej placówki będzie Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości ze Szczecina, a nie jak dotychczas - Gmina Chociwel. Jest tylko jeden i najważniejszy warunek - musi mieć nabór w odpowiedniej ilości uczniów.

Takie rozwiązanie jest doskonałą zachętą dla wszystkich absolwentów szkół gimnazjalnych z terenu całego powiatu, którzy chcieliby zdobyć zawód. A oferta jest bardzo atrakcyjna. Szkoła proponuje wiele ciekawych zawodów, które na pewno przydadzą się w życiu.

Czteroletnie Technikum Informatyczne to gwarancja zdobycia wiedzy zarówno ogólnokształcącej, jak również specjalistycznej. Gruntowne przygotowanie teoretyczne i praktyczne wynikające z realizowanego programu nauczania oraz praktyk zawodowych w firmach komputerowych zapewni absolwentom możliwość zdobycia atrakcyjnego tytułu zawodowego technika informatyki.

Dwuletnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształci w zawodach: kucharz małej gastronomii, lakiernik, betoniarz-zbrojarz, blacharz, kominiarz, malarz-tapeciarz, modelarz-odlewniczy, posadzkarz, kowal, fotograf, sprzedawca. Natomiast trzyletnia Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształci w zawodach: cukiernik, piekarz, rzeźnik-wędliniarz, blacharz samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik pojazdów samochodowych, stolarz, tapicer, cieśla, dekarz, elektryk, kamieniarz, monter instalacji gazowych, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, monter izolacji budowlanych, murarz, technolog robót wykończeniowych w budownictwie, zdun, operator obrabiarek skrawających, złotnik-jubiler, mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, mechanik precyzyjny, optyk mechanik, ślusarz, zegarmistrz, elektromechanik, monter-elektronik, fryzjer, krawiec, kaletnik, kuśnierz, obuwnik, operator urządzeń przemysłu szklarskiego, dekarz, introligator.

Skoro udało się rozwiązać problem likwidacji szkoły i znaleziono "złoty środek", może niepotrzebne jest przeprowadzenie referendum zaplanowane na dzień 26 czerwca?

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.