PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolenia z poradnictwa zawodowego

  • PAP    14 marca 2013 - 11:31
Szkolenia z poradnictwa zawodowego

213 tys. zł z funduszy unijnych otrzyma Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze na projekt dotyczący podnoszenia kompetencji nauczycieli w zakresie poradnictwa zawodowego.
Szkolenia obejmą 150 osób - głównie nauczycieli gimnazjów na terenach wiejskich.

Dzięki szkoleniom nauczyciele mają zdobyć wiedzę, która pozwoli im trafniej wskazywać uczniom wybór drogi zawodowej i kierunków dalszego kształcenia.

Projekt pt. „Wzrost kompetencji nauczycieli w zakresie poradnictwa zawodowego i realizacji kwalifikacyjnych kursów zawodowych warunkiem sukcesu lubuskich absolwentów" jest finansowany z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Całkowita jego wartość to 251 tys. zł, w tym 15-procentowy wkład własny Ośrodka.

Zgodnie z założeniami projektu w grupie 150 nauczycieli aż 105 będą stanowili nauczyciele gimnazjów z terenów wiejskich. Szkolenia potrwają do końca listopada br. Każdy z uczestników weźmie udział w 42 godzinach kursu.

Szkolenia obejmą wychowawców klas, szkolnych doradców zawodowych, nauczycieli przedmiotów zawodowych, a także przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie, pedagogów i psychologów szkolnych. Urząd Marszałkowski poinformował, że szkolenia mają służyć podniesieniu jakości poradnictwa zawodowego w gimnazjach i placówkach położonych na obszarach wiejskich, a w konsekwencji zwiększenia trafności wyboru zawodu i kierunku kształcenia przez uczniów, co ma prowadzić do zmniejszania bezrobocia.

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, który przeprowadzi szkolenia, jest jednostką

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.