PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolna akcja charytatywna

  • PAP    19 marca 2012 - 13:13

Przedszkolaki i uczniowie z Jarosławia rozpoczęli w poniedziałek charytatywną zbiórkę żywności i przyborów szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci z miasta.
Akcja „Dzieci Dzieciom – Wielkanocny Dar Serca” potrwa do 23 marca. Jej organizatorem są nauczyciele i uczniowie publicznego gimnazjum nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu, ale do zbiórki od kilku lat włączają się prawie wszystkie szkoły z Jarosławia. to dziewiąta edycja akcji.

Jej koordynatorka Małgorzata Marcinko poinformowała, że głównym celem zbiórki jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby ich rówieśników. „Przed akcją dzwonimy do każdej szkoły i przedszkola z pytaniem, czy włączą się w akcję. Wszyscy się zgadzają i chętnie w niej uczestniczą” – powiedziała.

Zbierana jest przede wszystkim trwała żywność i przybory szkolne. Dary te pochodzą zarówno od samych uczniów i przedszkolaków, jak i od sponsorów, właścicieli firm.

Zbiórka prowadzona jest przez cały tydzień w każdej placówce uczestniczącej w akcji. W piątek wszystkie rzeczy trafią do gimnazjum nr 2, gdzie zostaną posegregowane przez uczniów i na nowo spakowane. Następnie paczki zostaną rozwiezione do sześciu świetlic środowiskowych (zarówno przykościelnych, jak i świeckich) w mieście.

Marcinko dodała, że część z zebranych darów znajdzie się paczkach świątecznych dla najbardziej potrzebujących, a część pozostanie w świetlicach, aby najmłodsi podopieczni mogli z nich korzystać na miejscu.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.