PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolna edukacja globalna nagrodzona

  • GK    14 grudnia 2011 - 10:09
Szkolna edukacja globalna nagrodzona

Znani są laureaci konkursu na szkolny projekt edukacyjny z zakresu edukacji globalnej.
Projekt „Edukacja globalna w szkolnych projektach edukacyjnych” współfinansowany jest w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP 2011.

Jak informuje Ośrodek Rozwoju Edukacji komisja konkursowa przyznała pierwsze miejsce następującym szkołom: Gimnazjum Nr 29 we Wrocławiu za projekt „Czym jest Sprawiedliwy Handel i jak go promować wśród społeczności szkolnej”, Gimnazjum Publicznemu w Gromniku za projekt „Co znaczy robić zakupy z głową”, Publicznemu Gimnazjum Nr 9 w Łomży za projekt „Wszystkie dzieci chcą się uczyć – nie wszystkie mogą”, Publicznemu Gimnazjum Nr 3 w Ostrowcu Świętokrzyskim za projekt „Szkoła(y) z czterech stron świata”.

Drugie miejsce otrzymały: Gimnazjum Nr 1 w Strzegomiu za projekt „Woda korzeniem życia”, Publiczne Gimnazjum SRKAK w Siemianowicach Śląskich za projekt „Zakładam firmę fair trade”.

Trzecie miejsce przyznano: Gimnazjum Nr 1 w Polkowicach za projekt „Misje tu i teraz”, Publicznemu Gimnazjum w Czudcu za projekt „Czy kobiety mają swobodny dostęp do wiedzy?”, Gimnazjum Nr 1 w Radoszycach za projekt „Góry śmieci – czyj to problem?”, Zespołowi Szkół w Wysocku Małym za projekt „Komu pomagamy? Kraje priorytetowe w działaniach polskiej pomocy zagranicznej”.

Ponadto wyróżniono: Gimnazjum Nr 4 w Lubinie za projekt „Jaki jest świat XXI wieku? – zagrożenia i nadzieje”, Publiczne Gimnazjum w Czudcu za projekt „Czy istnieje alternatywa dla energii jądrowej?”, Gimnazjum w Woli Książęcej za projekt „Prawa człowieka to tylko dwa mało znaczące słowa..?”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.