PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolne podręczniki nie muszą być tak drogie

  • Przegląd prasy/Dziennik Polski    17 sierpnia 2012 - 06:43
Szkolne podręczniki nie muszą być tak drogie

Nowy rok szkolny, to również wydatki na niezbędne podręczniki. Komplet nowych książek kosztuje od 200 do 400 zł, ale przy zakupie z drugiej ręki czy przez Internet można sporo zaoszczędzić.
I tak w antykwariatach i księgarniach z tanimi książkami używane podręczniki kosztują o 30-50 proc. mniej niż nowe. Na jednym egzemplarzu można zaoszczędzić od kilku do nawet kilkunastu złotych -  czytamy w "Dzienniku Polskim".

W Internecie szkolne książki są sprzedawane jeszcze taniej, a ich ceny zaczynają się już od kilku złotych. Przykładowo, podręcznik do języka polskiego dla klasy pierwszej gimnazjum, za który w księgarni trzeba zapłacić ponad 25 złotych, w sieci dostaniemy już za 8 złotych.

Kupując komplet szkolnych książek w Internecie, można zaoszczędzić ponad 250 zł. Według wyliczeń serwisu ogłoszeń lokalnych Tablica.pl, zestaw podręczników do liceum można dostać już od 100 zł, podczas gdy w księgarni jego cena sięgałaby 360 zł. Podręczniki do gimnazjum dostępne są od 170 zł (nowe około 400 zł), a do podstawówki - od 60 zł (nowe około 200 zł).

Czytaj też: Podręczniki powinny być wolne od reklam

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.