Szkolne posiłki nie wszystkim smakują

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice
  • 29-10-2012
  • drukuj
Chcąc zaoszczędzić na remontach kuchni i pensjach kucharek, miasta decydują się na podawanie uczniom posiłków dostarczanych przez firmy cateringowe. Nie wszystkim one jednak smakują.
Szkolne posiłki nie wszystkim smakują

W Tychach na przykład w tym roku uczniów wykupujących obiady jest mniej, choć cena pozostała bez zmian – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Czytaj też: Brutalna prawda: samorządom ze szkolnymi stołówkami chodzi wyłącznie o pieniądze

To dlatego, że firma cateringowa ma inny styl gotowania. Dania są smaczne, ale według niektórych nie można ich już nazwać domowymi. Miasto nie myśli o wprowadzaniu cateringu do wszystkich szkół, lecz pozostawia decyzję dyrektorom.

Czytaj też: Likwidacja stołówek powiększy rzeszę niedożywionych dzieci

Sosnowiec początkowo chciał pójść wzorem Tychów i zastąpić stołówki cateringiem, ale ostatecznie wycofał się z tego zamiaru, bo rodzice mają większe zaufanie do szkolnych kucharek.

Za to w Bielsku-Białej, gdzie szkolne kuchnie zastąpiono cateringiem już dziesięć lat temu, do rozwiązania wszyscy przywykli, dlatego od września miasto wprowadziło catering także do kilku przedszkoli – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nawet nie chce mi się pisać, nasze państwo to porażka, NIE MA NIC DLA PODATNIKA, ale jest kasa dla rządzących. Polacy, obudzcię się NIE DARMOZJQdó!

jolanta1, 2012-10-29 20:10:40 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE