PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolne posiłki nie wszystkim smakują

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Katowice    29 października 2012 - 11:23
Szkolne posiłki nie wszystkim smakują

Chcąc zaoszczędzić na remontach kuchni i pensjach kucharek, miasta decydują się na podawanie uczniom posiłków dostarczanych przez firmy cateringowe. Nie wszystkim one jednak smakują.
W Tychach na przykład w tym roku uczniów wykupujących obiady jest mniej, choć cena pozostała bez zmian – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.

Czytaj też: Brutalna prawda: samorządom ze szkolnymi stołówkami chodzi wyłącznie o pieniądze

To dlatego, że firma cateringowa ma inny styl gotowania. Dania są smaczne, ale według niektórych nie można ich już nazwać domowymi. Miasto nie myśli o wprowadzaniu cateringu do wszystkich szkół, lecz pozostawia decyzję dyrektorom.

Czytaj też: Likwidacja stołówek powiększy rzeszę niedożywionych dzieci

Sosnowiec początkowo chciał pójść wzorem Tychów i zastąpić stołówki cateringiem, ale ostatecznie wycofał się z tego zamiaru, bo rodzice mają większe zaufanie do szkolnych kucharek.

Za to w Bielsku-Białej, gdzie szkolne kuchnie zastąpiono cateringiem już dziesięć lat temu, do rozwiązania wszyscy przywykli, dlatego od września miasto wprowadziło catering także do kilku przedszkoli – pisze „Gazeta Wyborcza Katowice”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • jolanta1, 2012-10-29 20:10:40

    Nawet nie chce mi się pisać, nasze państwo to porażka, NIE MA NIC DLA PODATNIKA, ale jest kasa dla rządzących. Polacy, obudzcię się NIE DARMOZJQdó!