PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolnictwo zawodowe. Co nowego przyniesie 2018 rok?

  • KDS    31 grudnia 2017 - 06:00
Szkolnictwo zawodowe. Co nowego przyniesie 2018 rok?
W klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego pojawią się dwa nowe zawody - monter stolarni budowlanej i technik informatyk (fot.shutterstock.com)

Dwa nowe zawody w klasyfikacji szkolnictwa zawodowego czy jednolite zasady zdawania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. M.in. takie zmiany w szkolnictwie zawodowym wchodzą wraz z 1 stycznia 2018 roku.
Z pierwszym dniem nowego roku wejdą w życie zmienione rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej odnoszące się m.in. do szkolnictwa zawodowego. M.in. czekają nas zmiany w przeprowadzaniu egzaminu potwierdzającego klasyfikacje w zawodzie. 

Jak informuje resort edukacji, ujednolicone zostały niektóre przepisy dotyczące szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzania egzaminu potwierdzającego klasyfikacje w zawodzie. Chodzi o przepisy dotyczące danych osobowych w dokumentach egzaminacyjnych, uregulowano kwestie składania deklaracji. Inne zmiany mają charakter porządkowy.

Czytaj więcej: Oświata. Zobacz, co się zmieni w 2018 roku

- Uczniowie, słuchacze i absolwenci zarówno ci, którzy rozpoczęli naukę przed 2017 r., jak i po 2017 roku, będą zdawali egzaminy na tych samych zasadach - podkreślają przedstawiciele resortu. 

Ponadto w klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego pojawią się dwa nowe zawody. To monter stolarni budowlanej i technik informatyk.

- Zmiany w tym rozporządzeniu mają też charakter porządkujący. Ujednolicono nazewnictwo i uporządkowano numerację w tabelach dotyczących klasyfikacji - precyzują w MEN. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.