PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkolny klub bezpieczeństwa

  • Serwis Informacyjny Ziemi Świdnickiej    19 marca 2012 - 10:54

W Szkole Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej działa już od roku Szkolny Klub Bezpieczeństwa, którego opiekunką jest Ewa Grobelna.
 Klub powstał jako jeden z czterech elementów międzynarodowego programu edukacyjnego „Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” Renault.

Celem klubu jest aktywne działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród lokalnej społeczności – w szkole, jak i poza nią.

SKB to możliwość wykorzystania teoretycznej wiedzy z zakresu wychowania komunikacyjnego w praktycznym działaniu.

„Bezpieczeństwo i mobilność dla wszystkich” Renault to największy tego rodzaju program na świecie. Swoim zasięgiem obejmuje już 35 na krajów na świecie, udział w nim wzięło do tej pory ponad 12 milionów dzieci, z czego prawie 710 000 z Polski.

I właśnie my uczniowie jaworzyńskiej podstawówki także tworzymy tę liczbę – z czego jesteśmy bardzo dumni. Organizujemy wiele akcji edukacyjnych jak np. akcja ulotkowa dla pieszych, happeningi uliczne, zakładki odblaskowe, odblaski dla pieszych, akcja ICE, bezpieczna barierka itp. Zależy nam bardzo na bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Jesteśmy bardzo zadowoleni ,że nasze starania zostały zauważone i ....zajęliśmy 3. miejsce w Polsce w konkursie na najaktywniejszy Szkolny Klub Bezpieczeństwa.

Otrzymaliśmy upominki od koncernu Renault a przede wszystkim zostaliśmy wciągnięci do rzeczy klubowiczów, którym bezpieczeństwo „leży na sercu” –czego dowodem są oryginalne legitymacje, które zostały nam przekazane przez oddział centralny z Warszawy.

Taki sukces oczywiście nie zwalnia nas z pracy tylko bardziej mobilizuje. Już na najbliższe miesiące nasza koordynatorka zaplanowała autorski projekt „Rowerem przez życie”. To obszerne i bardzo pracowite przedsięwzięcie, w które zaangażują się różne instytucje np. policja, służba zdrowia i liczne stowarzyszenia.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.