PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły będą gotowe dla 6-latków od 2014 roku

  • PAP    23 kwietnia 2013 - 15:27
Szkoły będą gotowe dla 6-latków od 2014 roku

Według wiceministra edukacji Przemysława Krzyżanowskiego szkoły będą przygotowane na przyjęcie wszystkich sześciolatków w 1 września 2014 roku. We wtorek wiceminister odwiedził w Poznaniu przedszkole i szkołę podstawową, spotka się z nauczycielami i rodzicami.
"Wyniki badań Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który sprawdza szkoły, czy Najwyższej Izby Kontroli mówią o tym, że szkoły na 1 września 2014 roku będą przygotowane, nauczyciele są doskonale przygotowani, a we współpracy z nami samorządy także będą gotowe" - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister Krzyżanowski.

Czytaj też: Sześciolatki w szkole sprawiają problemy wychowawcze

Wizyty urzędników Ministerstwa Edukacji Narodowej w różnych regionach mają rozwiać obawy różnych środowisk, co do planowanej na 2014 roku reformy. "Jeździmy od kilku miesięcy po całym kraju chcemy odwiedzić wszystkie województwa na terenie Polski, To są bardzo ważne spotkania z samorządowcami, nauczycielami, dyrektorami szkół i rodzicami. Podczas spotkań przedstawiamy informacje na temat tego jak sześciolatek będzie funkcjonował w szkole od września 2014 roku. Mówimy m.in. o wynikach badań, które potwierdzają, ze sześciolatki poradzą sobie w pierwszej klasie" - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami wiceminister Krzyżanowski.

Obowiązek szkolny dla dzieci sześcioletnich został wprowadzony do polskiego systemu edukacji ustawą w 2009 r. Początkowo wszystkie sześciolatki miały pójść do pierwszej klasy od 1 września 2012 r., natomiast w latach 2009-2011 o podjęciu nauki mogli decydować rodzice. Rząd chcąc dać samorządom dodatkowy czas na przygotowanie szkół przesunął ten termin o dwa lata, do 1 września 2014 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.