PARTNER PORTALU
 • BGK

Szkoły językowe nie mają obowiązku zapewniania bezpieczeństwa uczniom

 • AT    19 czerwca 2015 - 08:45
Szkoły językowe nie mają obowiązku zapewniania bezpieczeństwa uczniom
Szkoły językowe nie są objęte przepisami o systemie oświaty (fot.pixabay.com)

Niektóre szkoły nie są objęte przepisami o systemie oświaty więc nie muszą zapewniać bezpieczeństwa dzieciom.
Rodzice, którzy posyłają dzieci szkół językowych nie zdają sobie sprawy, że te placówki nie muszą zapewnić bezpieczeństwa dzieciom.

Jedenastoletnia Julka Szwajda zginęła pod kołami TIR-a, kiedy przebiegała przez drogę E7 do Warszawy. Powinna być wtedy na lekcji w szkole językowej Leader School w Michałowicach, ale nauczycielka zrobiła przerwę, podczas której dziewczynki wybiegły do sklepu - pisze „Dziennik Polski”.

Teraz mama Julki Małgorzata Żmijowska-Szwajda walczy o to, aby szkoła językowa została pociągnięta do odpowiedzialności za to, że nie zadbała o bezpieczeństwo dziecka - informuje gazeta.

- Posłałam córkę na angielski, a ona wróciła w trumnie - mówi. Problem w tym, że szkoły językowe nie są objęte przepisami o systemie oświaty. - Gdyby to zdarzyło się w zwykłej szkole, to nauczyciel miałby postępowanie karne i dyscyplinarne - mówi w "DP" Artur Pasek z małopolskiego kuratorium oświaty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • starsza, 2015-06-20 20:42:34

  Tragedia rodziny, współczuję. Co mają powiedzieć rodzice skazani na obowiązkowe wysyłanie czarnym świtem maleńkie pięciolatki autobusami do odległych placówek? Część tych rodziców nie ma samochodu ani pieniędzy na paliwo, często jadą sami wcześniej do pracy i dzieci wędrują samotnie polami i lasami....  rozwiń
 • Eterno Vagabundo, 2015-06-20 17:15:10

  Do Gość: No właśnie! Precz z takimi, Co cuda obiecują, A potem z obowiązków Szybko się wycofują. Wypędzić knutem z miasta. Ba !!! Z Państwa Polskiego !!! Na naszym terytorium Nie trzeba nam takiego.
 • Gość, 2015-06-19 09:08:58

  "Szkoły językowe" nie są szkołami - to zwykła działalność gospodarcza, która podszywa się pod nazwę szkoła aby przyciągnąć klienta