Szkoły już nie chcą sześciolatków

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 22-02-2012
  • drukuj
Przełożenie w czasie reformy szkolnictwa ucieszyło dyrektorów niektórych podstawówek tak bardzo, że zaczęli sugerować rodzicom, aby odłożyli plany posyłania sześciolatków do pierwszych klas.
Szkoły już nie chcą sześciolatków

Choć zgodnie z obowiązującą ustawą o systemie oświaty szkoły mają obowiązek przyjąć do I klasy sześcioletnie dziecko, to niektóre placówki starają się uniknąć tego wymogu – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też:Obowiązek sześciolatków z podpisem prezydenta 

Problem dotyczy przede wszystkim szkół w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Łódź, które są przeładowane i nie mają kadry przygotowanej do opieki nad sześciolatkami.

Chodzi o pieniądze na rozbudowę zaplecza i zatrudnienie dodatkowych nauczycieli. Tam, gdzie tych problemów nie ma, opieka nad sześciolatkami wygląda modelowo.

Jedynym narzędziem do wymuszenia na szkołach odpowiedniego standardu jest ustawowe określenie tego, co szkoła ma oferować uczniom. MEN jednak na taki krok się nie decyduje, bo dostosowanie szkół wiązałoby się z olbrzymimi wydatkami – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

"Problem dotyczy przede wszystkim szkół w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków, Gdańsk czy Łódź, które są przeładowane i nie mają kadry przygotowanej do opieki nad sześciolatkami." Jak to?????? To gdzie jest ten niż demograficzny ????? Potwierdza się że mozna wszystko ludziom udowodnić t...ylko trzeba zamówić odpowiednich ekspertów i pod szablom podstawić odpowiednie dane. Dalej likwidujcie szkoły!!!!!!! rozwiń

rodzic, 2012-02-22 08:02:51 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE