PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły nie muszą być otwarte w czasie wakacji

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    27 czerwca 2011 - 06:30
Szkoły nie muszą być otwarte w czasie wakacji

Na dodatkowe zajęcia i wypoczynek w wakacje mogą liczyć uczniowie w dużych miastach. W małych o opiekę nad dziećmi muszą zadbać rodzice.
Chociaż szkoły nie muszą być otwarte w czasie wakacji, to samorządy i szkoły mogą zorganizować dzieciom wypoczynek. O tym, czy szkoła będzie w wakacje otwarta, decyduje samorząd – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Gmina, która decyduje się na organizacje takiego wypoczynku, musi wcześniej zatrudnić na podstawie umowy-zlecenia kierowników i wychowawców.

Muszą również określić program, regulamin wypoczynku, a także przeprowadzić nabór i podzielić chętnych na grupy. No i najważniejsze: zadbać o pieniądze, bo gmina nie otrzymuje z tego tytułu żadnego dofinansowania.

Gminy starają się w różny sposób pozyskiwać pieniądze na ten cel. Mogą też liczyć na wsparcie sponsorów – prywatnych przedsiębiorców czy organizacji pożytku publicznego – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • JOTKA, 2011-06-28 06:20:46

    U nas w Lubieniu Kujawskim predzej siostra zakonna Ewa coś praktycznego dla dzieci zrobi / z udziałem rodziców/ zanim władze gminne cokolwiek pomyślą.