Szkoły nie muszą być otwarte w czasie wakacji

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 27-06-2011
  • drukuj
Na dodatkowe zajęcia i wypoczynek w wakacje mogą liczyć uczniowie w dużych miastach. W małych o opiekę nad dziećmi muszą zadbać rodzice.
Szkoły nie muszą być otwarte w czasie wakacji

Chociaż szkoły nie muszą być otwarte w czasie wakacji, to samorządy i szkoły mogą zorganizować dzieciom wypoczynek. O tym, czy szkoła będzie w wakacje otwarta, decyduje samorząd – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Gmina, która decyduje się na organizacje takiego wypoczynku, musi wcześniej zatrudnić na podstawie umowy-zlecenia kierowników i wychowawców.

Muszą również określić program, regulamin wypoczynku, a także przeprowadzić nabór i podzielić chętnych na grupy. No i najważniejsze: zadbać o pieniądze, bo gmina nie otrzymuje z tego tytułu żadnego dofinansowania.

Gminy starają się w różny sposób pozyskiwać pieniądze na ten cel. Mogą też liczyć na wsparcie sponsorów – prywatnych przedsiębiorców czy organizacji pożytku publicznego – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

U nas w Lubieniu Kujawskim predzej siostra zakonna Ewa coś praktycznego dla dzieci zrobi / z udziałem rodziców/ zanim władze gminne cokolwiek pomyślą.

JOTKA, 2011-06-28 06:20:46 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE