PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły nie radzą sobie z narkomanią

  • PAP    8 stycznia 2014 - 06:53

W większości skontrolowanych polskich szkół profilaktyka narkotykowa ogranicza się do zdawkowego poruszania tematu przez nieprzygotowanych do tego nauczycieli.
To wnioski z raportu NIK, na który powołuje się "Gazeta Polska Codziennie". Dokument ten będzie dziś rozpatrywany przez sejmową podkomisję ds. młodzieży.

Dane zebrane przez kontrolerów są zatrważające. Z 11,5 tys. ankiet wynika, że aż ponad 31 proc. uczniów było świadkami zażywania narkotyków na terenie szkoły lub słyszało o tym z wiarygodnego źródła. Aż 17 proc. było świadkami sprzedaży narkotyków na terenie szkoły lub o tym słyszało. Ponad 28 proc. ankietowanych nauczycieli przyznaje z kolei, że w ich szkołach istnieje problem zażywania narkotyków przez uczniów.

Co więcej, tylko w czasie objętym kontrolą w prawie jednej trzeciej szkół wystąpiły incydenty związane z narkotykami, przy których konieczne było wezwanie rodziców oraz policji - dowiadujemy się z wniosków pokontrolnych.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • wp, 2014-01-10 09:39:29

    nauczyciel nie jest policjantem, zeby lapal narkomanow w szkole. zajecia dla mlodziezy nt.narkomanii sa odplatne (finnsowane z roznych grantow) a gminy nie chca tyc grantow przyznawac, a kto chce pracowac za darmo?