PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły nie są jeszcze gotowe na 6-latki

  • PAP/Dziennik Polski    29 sierpnia 2014 - 07:14
Szkoły nie są jeszcze gotowe na 6-latki

1 września do szkoły po raz pierwszy pójdą dzieci sześcioletnie. Tymczasem z raportu małopolskiego kuratorium oświaty wynika, że spora część szkół podstawowych nie jest jeszcze przystosowana do ich potrzeb.
Tylko w 60 proc. z nich funkcjonuje świetlica. W połowie tych placówek czynna jest bardzo krótko: od 1 do 5 godzin dziennie. Szkoły mają także problem z przygotowywaniem obiadów. Tylko w 66 proc. podstawówek działa stołówka, a w połowie z nich dzieci mogą zjeść obiad jednodaniowy. W innych placówkach mają zapewniony katering albo przechodzą na posiłki do innej szkoły. Tylko 65 proc. szkół w Małopolsce ma plac zabaw dla dzieci z klas I-III, a w 13 proc. szkół brakuje boiska. W 6 proc. placówek klasy dla najmłodszych liczą więcej niż 25 osób - informuje "Dziennik Polski".

Czytaj też: Szkoły coraz lepiej przygotowane na przyjęcie sześciolatków

 Ministerstwa Edukacji Narodowej na swojej stronie internetowej uruchomiło interaktywną mapę ze szkołami podstawowymi w całej Polsce. Można na niej sprawdzić, jak rodzice i dyrektor szkoły oceniają przygotowanie każdej z nich na przyjęcie pierwszoklasistów.

Czytaj też: Rodzice nie chcą wysyłać sześciolatków do szkoły

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.