PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły ponadgimnazjalne, profil policyjny: Program nauczania zostanie ujednolicony

  • PAP/AT    6 kwietnia 2016 - 17:45
Szkoły ponadgimnazjalne, profil policyjny: Program nauczania zostanie ujednolicony
fot.mswia.gov.pl

• W klasach policyjnych w szkołach ponadgimnazjalnych kształci się 25 tys. uczniów.
• Program nauczania w tych klasach zostanie ujednolicony.
• W trakcie nauki uczniowie poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, podstawowe przepisy prawne.
Program nauczania w klasach o profilu policyjnym zostanie ujednolicony - poinformował w środę szef MSWiA Mariusz Błaszczak. W 950 takich klasach w 300 szkołach ponadgimnazjalnych w kraju kształci się blisko 25 tys. uczniów.

Klasy takie powstają na podstawie porozumień zawieranych przez miejskich i powiatowych komendantów policji z dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj też: Nowy obowiązkowy przedmiot w szkole

"Chodzi o to, żeby wśród młodych ludzi, którzy chcą służyć obywatelom i swojej ojczyźnie, kształtować postawy patriotyczne. To postawy, które potem przydadzą się im w życiu zawodowym" - powiedział Błaszczak podczas konferencji "Wyzwania dla klas policyjnych w procesie edukacji społecznej", która odbyła się w Warszawie.

Minister wyraził nadzieję, że większość uczniów takich klas w przyszłości zostanie funkcjonariuszami policji. "A jeśli nawet nie, to wykształcenie, postawa, którą zdobędą podczas tej nauki, w sposób znaczący ułatwi później ich dorosłe życie" - powiedział Błaszczak.

W trakcie nauki uczniowie poznają strukturę i rodzaje służb policyjnych, podstawowe przepisy prawne dotyczące m.in. prawa karnego, wykroczeń oraz ruchu drogowego. W ramach zajęć są realizowane wycieczki do jednostek policyjnych i spotkania z przedstawicielami różnych służb mundurowych. Absolwenci klas policyjnych otrzymują dodatkowe punkty podczas ubiegania się o przyjęcie w szeregi policji.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.