Szkoły są chore

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 21-11-2011
  • drukuj
Nauczyciele segregują i dyskryminują uczniów. Rodziców ignorują dyrektorzy szkół. To pierwsze wnioski z wizytacji, jaką w 2 tys. placówek oświatowych przeprowadzili pracownicy kuratoriów.
Szkoły są chore
W pierwszym roku wprowadzenia obowiązku badania szkół (rok szkolny 2009/2010) pracownikom kuratoriów udało się przygotować raporty z zaledwie 244 placówek – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

W roku szkolnym 2010/2011 kontroli było już zdecydowanie więcej, bo 1467.

Placówki oświatowe nie przywiązują należytej wagi do inicjatyw zgłaszanych przez uczniów i uzasadnionego krytycyzmu przez nich w stosunku do działań szkoły czy poszczególnych nauczycieli.

Postawy niektórych nauczycieli prowadzą do szufladkowania i segregowania uczniów oraz wręcz demotywują ich do nauki.

Dyrektorzy szkół ignorują rodziców. Na przykład nie przywiązują wagi do upublicznienia informacji – nie wywieszają w widocznym miejscu i nie zamieszczają na stronach internetowych informacji o terminach zebrań z rodzicami. Ponadto szkoły nie powiadamiają ich o szczególnych celach dydaktycznych i wychowawczych – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 


KOMENTARZE (7)ZOBACZ WSZYSTKIE

Nie jest żle.Jest nawet OK. Chodzi o TEn wielki brak!!! Zdrowie szkół jest najważniejsze,prawdaż?

GRZYB, 2011-11-21 21:11:26 odpowiedz

wszystko zalezy od tego od kiedy sie wezmą do roboty - im wczesniej tym wieksza szansa na rozwoj. trzeba na biezaco monitorowac sprawy szkol.

toni, 2011-11-21 20:48:30 odpowiedz

Fundacja 'Akademia Zdrowych Pleców"opracowała kompleksowy zestaw wielofunkcyjny do zajęć wf.,który skutecznie zapobiega wadom postawy ale komuś widocznie to nie wpisuje si e w założenia itp.to takie Polskie. Bóle pleców to plaga współczesnych społeczeństw. Dotykają wszystkich bez względu na wie...k. Mogą być wynikiem poważnych schorzeń, z reguły jednak są rezultatem zaniedbań. Według europejskich statystyk są jedną z najpowszechniejszych przyczyn absencji chorobowej i uzasadnieniem blisko połowy wniosków rentowych. A także – obok bólów głowy - jedną z najczęściej trapiących nas dolegliwości. Wiadomo jest, że Profilaktyka jest tańsza od leczenia a mimo to nadal resort kpi sobie z wskazówek tych,którzy się znają na tym jak temu zaradzić. rozwiń

Marko, 2011-11-21 15:22:10 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU