PARTNER PORTALU
  • BGK

Szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków

  • ZWI    17 kwietnia 2013 - 10:38
Szkoły są gotowe na przyjęcie sześciolatków

Od końca stycznia do końca marca 2013 r. członkowie kierownictwa MEN wzięli udział w spotkaniach z rodzicami i środowiskami oświatowymi w różnych regionach kraju. Sprawdzali czy szkoły są przygotowane na przyjęcie najmłodszych uczniów.
Podczas spotkań rozmawiali z rodzicami, których dzieci w zbliżającym się roku szkolnym mogą rozpocząć edukację szkolną w wieku 6 lat. Dyskusja z rodzicami była również okazją do przedstawienia argumentów na temat korzyści wynikających z obniżenia wieku szkolnego, jak również dała możliwość odpowiedzenia na obawy rodziców związane z posłaniem ich dziecka sześcioletniego do pierwszej klasy.

Do tej pory w spotkaniach tych uczestniczyło w sumie ponad 1100 rodziców.

Czytaj też: Sześciolatki do szkół. Szumilas znów przekonuje

W każdym regionie organizowane były również spotkania ze środowiskiem oświatowym (przedstawicielami lokalnych samorządów - organów prowadzących w danym regionie, przedstawicielami związków zawodowych, dyrektorami, nauczycielami i pracownikami szkół i przedszkoli, przedstawicielami ośrodków doskonalenia nauczycieli, pracownikami poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz bibliotek pedagogicznych).

Spotkania te były okazją do dyskusji na temat sposobu przygotowania szkół i przedszkoli do wdrożenia reformy obniżenia wieku szkolnego, jak również na wszystkie inne tematy związane z edukacją najmłodszych (w tym: dementowanie mitów często pojawiających się w przekazach medialnych, np. o nieprzygotowaniu szkół do przyjęcia sześciolatków). W spotkaniach tych uczestniczyło do tej pory ok. 2800 osób.

Wizyty w regionach były również okazją do odwiedzin szkół i przedszkoli oraz do promowania dobrych praktyk współpracy takich placówek, co umożliwia naturalne przejście dzieci z wychowania przedszkolnego do edukacji szkolnej i zmniejsza obawy rodziców z tym związane.

W kwietniu i maju zorganizowane zostaną dalsze wizyty kierownictwa w regionach.

Dotychczas zorganizowano wizyty w: Częstochowie, Chruszczobrodzie, Katowicach, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Łęczycy, Łodzi, Gdańsku, Białej Podlaskiej, Lublinie, Wrocławiu, Kielcach, Szczecinie oraz Opolu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.