Szkoły tylko czekają na sześciolatków

  • Przegląd Prasy/Rzeczpospolita
  • 07-10-2013
  • drukuj
MEN informuje, że placówki oświatowe są idealnie przygotowane na przyjęcie sześciolatków, bo mają dobre warunki sanitarne i sprzęt.
Szkoły tylko czekają na sześciolatków

Jak podaje "Rzeczpospolita" Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało do Sejmu informacje o stanie przygotowania szkół na przyjęcie sześciolatków. Zgodnie z nowelą ustawy o systemie oświaty od roku szkolnego 2014/2015 wszystkie sześciolatki urodzone w drugim półroczu 2008 r. obowiązkowo pójdą do pierwszych klas.

Z informacji, które MEN przekazał do Sejmu, wynika, że szkoły są idealnie przygotowane na przyjęcie dzieci. Krystyna Szumilas, minister edukacji, podkreśla, że nauczyciele uczący w klasach  I-III mają wysokie kwalifikacje do nauki młodszych dzieci - informuje "Rz".

Czytaj też: Wniosek PiS w sprawie sześciolatków

Co więcej, z informacji MEN wynika, że dyrektorzy wyposażają szkoły w coraz lepsze pomoce dydaktyczne - donosi "Rz". - Umożliwiają  one prowadzenie  zajęć logopedycznych i socjoterapeutycznych.

Za sukces MEN poczytuje sobie także, że szkoły zapewniają  dzieciom coraz lepsze warunki sanitarne. Ponadto wszystkie szkoły dysponują oprogramowaniem komputerowym   dostosowanym do potrzeb najmłodszych - czytamy w "Rz".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (15)ZOBACZ WSZYSTKIE

"Z informacji, które MEN przekazał do Sejmu, wynika, że szkoły są idealnie przygotowane na przyjęcie dzieci." - kto te raporty sporządzał ???

@, 2013-10-16 14:41:32 odpowiedz

uboleam nad tym ,że moją wnuczke nie puscili do szkoly w wieku 6 lat bo na przyszły rok bedzie musiala "niańczyć" mlodsze dzieci...miejmy nadzieje,że to opóznienie pójcią do szkoly wyjdzie Jej na zdrowie

babcia, 2013-10-08 18:16:44 odpowiedz

moja córka też poszła do zerówki w szkole , dostaliśmy przepustki z którymi możemy wejśc do szkoły szkoda tylko że do momenty zwrócenia uwagi przepustki nie były sprawdzane przy odbiorze dziecka!!!!!!! łazienki są w tragicznym stanie!!!!! co miesiąc każe dziecko musi przynieśc 2 rolki papieru toalet...owego i 2 rolki ręczników papierowych !!!!! i do tego jeszcze każda klasa pięciolatków dostała faktórke do opłacenia za deski sedesoweco prawda wyszło ok60 zł ale czy ktoś zapytał rodziców o zdanie? i jeszcze te godzinne spacery obowiązkowenie ważne czy pada czy śnieg czy też -20 trzeba i koniec !!!!!!!!! tragedia jakaś dziekuje bogu codziennie że moje dziecko nie musi iśc do pierwszej klasy !!!!! ALE BĘDĘ WALCZYC O INNE DZIECI DAJCIE RODZICOM WYBÓR!!!!!! rozwiń

MAMA PIĘCIOLATKI , 2013-10-08 10:45:43 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE