PARTNER PORTALU
 • BGK

Szkoły tylko czekają na sześciolatków

 • Przegląd Prasy/Rzeczpospolita    7 października 2013 - 09:13
Szkoły tylko czekają na sześciolatków

MEN informuje, że placówki oświatowe są idealnie przygotowane na przyjęcie sześciolatków, bo mają dobre warunki sanitarne i sprzęt.
Jak podaje "Rzeczpospolita" Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało do Sejmu informacje o stanie przygotowania szkół na przyjęcie sześciolatków. Zgodnie z nowelą ustawy o systemie oświaty od roku szkolnego 2014/2015 wszystkie sześciolatki urodzone w drugim półroczu 2008 r. obowiązkowo pójdą do pierwszych klas.

Z informacji, które MEN przekazał do Sejmu, wynika, że szkoły są idealnie przygotowane na przyjęcie dzieci. Krystyna Szumilas, minister edukacji, podkreśla, że nauczyciele uczący w klasach  I-III mają wysokie kwalifikacje do nauki młodszych dzieci - informuje "Rz".

Czytaj też: Wniosek PiS w sprawie sześciolatków

Co więcej, z informacji MEN wynika, że dyrektorzy wyposażają szkoły w coraz lepsze pomoce dydaktyczne - donosi "Rz". - Umożliwiają  one prowadzenie  zajęć logopedycznych i socjoterapeutycznych.

Za sukces MEN poczytuje sobie także, że szkoły zapewniają  dzieciom coraz lepsze warunki sanitarne. Ponadto wszystkie szkoły dysponują oprogramowaniem komputerowym   dostosowanym do potrzeb najmłodszych - czytamy w "Rz".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (15)

 • @, 2013-10-16 14:41:32

  "Z informacji, które MEN przekazał do Sejmu, wynika, że szkoły są idealnie przygotowane na przyjęcie dzieci." - kto te raporty sporządzał ???
 • babcia, 2013-10-08 18:16:44

  uboleam nad tym ,że moją wnuczke nie puscili do szkoly w wieku 6 lat bo na przyszły rok bedzie musiala "niańczyć" mlodsze dzieci...miejmy nadzieje,że to opóznienie pójcią do szkoly wyjdzie Jej na zdrowie
 • MAMA PIĘCIOLATKI , 2013-10-08 10:45:43

  moja córka też poszła do zerówki w szkole , dostaliśmy przepustki z którymi możemy wejśc do szkoły szkoda tylko że do momenty zwrócenia uwagi przepustki nie były sprawdzane przy odbiorze dziecka!!!!!!! łazienki są w tragicznym stanie!!!!! co miesiąc każe dziecko musi przynieśc 2 rolki papieru toalet...owego i 2 rolki ręczników papierowych !!!!! i do tego jeszcze każda klasa pięciolatków dostała faktórke do opłacenia za deski sedesoweco prawda wyszło ok60 zł ale czy ktoś zapytał rodziców o zdanie? i jeszcze te godzinne spacery obowiązkowenie ważne czy pada czy śnieg czy też -20 trzeba i koniec !!!!!!!!! tragedia jakaś dziekuje bogu codziennie że moje dziecko nie musi iśc do pierwszej klasy !!!!! ALE BĘDĘ WALCZYC O INNE DZIECI DAJCIE RODZICOM WYBÓR!!!!!!  rozwiń